Telltale'den Şimdi De Stranger Things Oyunu Geliyor

YAZAN Eser Güven

Tam Telltale'lik dizi

Netflix yaptığı özel bir açıklamayla Telltale Games ile çeşitli oyunlar için anlaşmaya yaptıklarını duyurdu. Buna göre Telltale şimdi de Netflix'in en popüler dizilerinden biri olan Stranger Things'i konu alan bir macera oyunu geliştiriyor!

İki sezonu biten ve şu sıralar üçüncü sezonu çekilen Stranger Things 1980'lerde geçen hikayesi ve içindeki korku, bilimkurgu ve doğaüstü öğeleriyle kısa sürede müthiş bir popülerliğe ulaştı ve bugüne kadar 45'ten fazla ödül kazandı. 2017'de Netflix bu sefer de BonusXP işbirliğiyle iOS ve Android cihazlar için Stranger Things: The Game isminde bir oyun yayınlamıştı.

Aslında Netflix'in açıklamasında ismi geçen tek Telltale oyunu Stranger Things değil. Netflix, Telltale'in Minecraft: Story Mode oyununu da kendi servisi üzerinden yayınlayacak. Evet, aynı dizi veya film izler gibi bu oyunu da Netflix üzerinden oynayabileceksiniz. Oyunu oynamak için TV kumandasının yeterli olacağı söyleniyor.

Ancak Stranger Things yukarıdaki gibi bir oyun değil, Netflix servisini kullanmayacak yani. Çok büyük ihtimalle diğer Telltale oyunları gibi episodik bir formatta yayınlanacak. Telltale oyun hakkındaki yeni bilgileri yılın ilerleyen aylarında açıklayacaklarını söylüyor. Dizinin üçüncü sezonunun büyük ihtimalle 2019'da yayınlanacağını düşünürsek, oyunun da yine 2019 içerisinde çıkacağını tahmin edebiliriz.