Beyond Good and Evil 2'nin Betasına Bile Daha 1.5 Yıl Var

YAZAN Eser Güven

Kim bekleyecek o kadar?

Beyond Good and Evil 2'nin yönetmeni Michel Ancel'ın yaptığı açıklama oyunun bir an önce çıkmasını umut edenlerin canını biraz sıkacak gibi görünüyor. Ancel oyunun ilk oynanabilir betasının 2019 sonundan önce çıkmayacağını söyledi. Ubisoft'un betaları oyunların çıkışından aylar önce yayınladığı düşündüğümüzde ise Beyond Good and Evil 2'nin en erken 2020, belki de 2021 yılında çıkacağını tahmin etmek güç değil.

Ancel Instagram'da paylaştıkları bir Beyond Good and Evil 2 resminin altında sorulan "oyun ne zaman çıkacak" sorusuna "oynanabilir betayı gelecek yılın sonlarında çıkarmayı hedefliyoruz" şeklinde yanıt verdi. Elbette bu hedefte de sapma olma ihtimali çok yüksek.

Beyond Good and Evil 2, E3 2018'te bizi en çok şaşırtan isimlerden biri oldu aslında. İlk olarak E3 2017'de gösterilen oyunun Jade'in doğumundan önceki bir dönemde geçeceği söylenmişti, zaten orada gösterilen videoda da Jade yoktu. Ancak bu yıl gösterilen videoda hem Pey'j, hem de Jade göründü. Bu konuda İhsan'nın çorba olan zaman çizelgesi kavramı ile ilgili yazdıklarını okumanızı öneririm. Ya geçen seneden bu seneye geçen zaman zarfında özellikle de Jade ile ilgili gelen tepkilerden dolayı oyunun senaryosunda değişikliğe gittiler ya da işin içinde bizim anlayamadığımız başka şeyler var. Kim bilir belki araya zamanda yolculuk teması falan bile sıkıştırabilirler bunları açıklamak için.

Beyond Good and Evil 2 önümüzdeki senelerde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER