Forza Horizon 4'ün Gerçek Hayatla Karşılaştırma Videosu İnanılmaz Görünüyor

YAZAN Eser Güven

O nasıl gerçekçilik?

Hani hep geyiğini yaparız ya, bundan 15-20 yıl sonra oyunların grafikleri nasıl olacak diye. Forza Horizon 4'teki mekanların gerçek hayattaki halleriyle karşılaştırmasını gösteren aşağıdaki videoyu izleyince aklımdan tam olarak bu düşünce geçti. Şu anki nesilde eriştiğimiz noktayı düşününce ileride neler olacağını gerçekten merak ediyor insan.

IGN'nin paylaştığı videoda Britanya'daki gerçek mekanlar ile Forza Horizon 4'teki halleri kıyaslanmış, böylece Forza Horizon 4'ün ne kadar gerçekçi olacağını da bir kez daha görmüş oluyoruz. Scott Anıtı'nın etrafındaki ağaçlar bile orijinallerine benziyor resmen.

Forza Horizon 4'te dinamik gündüz gece geçişleri ve mevsimler de olacak, mevsime bağlı olarak da oynanış büyük ölçüde değişecek. Kış aylarındaki sürüşün yaz aylarındakine benzeyeceğini sanmıyorduk zaten, değil mi? Açık dünyada geçecek olan oyunun dünyası 'çevrimiçi paylaşılan' bir dünya olacak, yani oyunda diğer oyuncuların kullandığı arabaları da göreceğiz.

 

Dün oyunda yer alacak arabaların listesi sızdırılmıştı, birbirinden çekici yüzlerce araba içerecek olan oyun PC ile Xbox One arasında çapraz oyunları da destekleyecek. Forza Horizon 4, PC ve Xbox One için 2 Ekim'de çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER