Alien: Isolation Ekibi Yeni Bir FPS Üzerinde Çalışıyor

YAZAN Eser Güven

Yine bir Alien oyunu olsa efsane olur

Belki sizin de dikkatinizi çekmiştir, ne zaman Steam indirimleriyle ilgili öneri listesi yapsak içinde mutlaka Creative Assembly'nin 2014 tarihli o müthiş Alien: Isolation oyunu bulunuyor. Mesela bakın en son önerimde ben şöyle demişim bu oyun hakkında:

Aklınıza ilk Alien filmini neden bu kadar çok sevdiğinizi bir getirin bakalım. Sonuçta kült bir filmden bahsediyoruz. İşte o filmi izlerken hissettiğiniz her şeyi bizzat yaşayabileceğiniz yegane Alien oyunu budur sevgili Oyungezerler. Alien evreni içinde geçen, özüne sadık bu oyunun bugüne kadar yapılmış en gerilimli, en korkulu oyunlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Hele Xenomorph'un kuyruğunun gemide sağa sola çarparken çıkardığı sesleri duymak falan. Aman aman diyorum!

Utku da oyunun sıkı hayranlarından biri, boşuna Steam Yaz İndirimlerinde Kesinlikle Satın Almanız Gereken 15 Oyun yazısında oyunu son 5 yılın şüphesiz en iyi korku oyunu ilan etmedi. İşte böylesine süper bir oyunun geliştiricisi olan Creative Assembly, üzerinde çalıştığı yepyeni bir FPS için iş ilanı verdi ve Tecrübeli Arayüz Çizeri aradığını açıkladı. Hangi rol için çalışan aradıkları pek mühim değil ama bu adamlardan yeni bir FPS geliyor olması son derece önemli.

İlanda şöyle denmiş: "Creative Assembly'nin Alien: Isolation'ı geliştiren ödüllü ekibi yepyeni ve heyecan verici bir birinci şahıs taktik nişancı oyunu ile yeni ufuklara açılıyor"

İlk anda aklımıza acaba Alien: Isolation'ın devamı gelir mi sorusu geldi ama ilanda "yeni IP" deniyor olması bu olasılığı maalesef devre dışı bırakıyor. Ama bir yandan da Creative Assembly'nin ilanda neden üstüne basa basa "Alien: Isolation ekibinden" dediğini merak ediyorum, bu kadar süredir bu ekip hangi oyun üzerinde çalışıyor acaba?