YAZAN Eser Güven

Hello Halo!

Showtime kanalı Halo serisini konu alan TV dizisi için kolları sıvadı sevgili Oyungezerler. Kanal her biri bir saat sürecek 10 bölümlük ilk sezon için resmi olarak siparişini verdi. Showtime'ın yapmış olduğu açıklamaya göre dizi "26. asırda İnsanlar ve Covenant adıyla bilinen uzaylı tehdidi arasındaki epik mücadeleyi" konu alacak.

Dizinin baş yapımcılığını NBC'de yayınlanan Awake dizisinden tanıdığımız Kyle Killen üstleniyor, ilk sezondaki çoğu bölümün yönetmenliğini ise Rise of the Planet of the Apes'in yönetmeni Rupert Wyatt yapacak. Dizinin yayın tarihi hakkında şimdiden kesin bir bilgi veremiyorlar ancak çekimlerin 2019 başlarında başlayacağını biliyoruz.

Showtime başkanı ve CEO'su David Nevins, Halo'nun bugüne kadar kanalın giriştiği en büyük dizilerden biri olacağını ve yıllardır Halo'yu ekranlarda görmek isteyenlerin beklentilerini kesinlikle boşa çıkarmayacaklarını söylüyor. Dizi, serinin hayranları kadar Halo ismini duymamış seyircileri bile benzersiz evrenine ve kompleks karakterlerden oluşan dünyasına çekecek kalitede bir yapım olacakmış.

Showtime kanalında yayınlanacak olan Halo dizisinin yapımcılığını Amblin Television ve 343 Industries üstleniyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER