Steam Yaz İndirimlerinde Almanız Gereken 50 TL'lik Bağımsız Oyun Paketi

YAZAN Utku Çakır

Tam olarak 49.48₺'ya saatlerce oyun keyfi.

 Steam yaz indirimleri bu perşembe son buluyor. Sonbahara kadar indirim mindirim yok, alacağınızı alın derim. Geçtiğimiz hafta yol gösterimisi açısından hazırladığımız Steam Yaz İndirimlerinde Kesinlikle Satın Almanız Gereken 15 Oyun ve Steam Yaz İndirimlerinde Alıp Saatlerce Oynayabileceğiniz 10₺ Altı Oyunlar'ın ardından bu sefer de bağımsız oyunlara bakalım dedik. Bu sefer tüm paketin üst sınırını 50₺ olarak belirledik ve ortaya aşağıda göreceğiniz liste çıktı. 

Söylememe gerek yok elbette ama ben hazırladığım için elbette listeyi kendi zevklerim yönlendirdi. Ama siz de yorum kısmında tavsiyeler vermekten çekinmeyin lütfen.

This War of Mine - 9.30₺

Sırpların en büyük katliamlarından biri Saraybosna Kuşatması'ndan esinlenen This War of Mine olabildiğince karanlık ve umutsuz bir oyun. Aynı yapımcının bu sene piyasaya sürülen bir diğer oyunu Frostpunk beklenen etkiyi yapamasa da eğer daha önce This War of Mine'ın karanlık dünyasına girmediyseniz, şimdi tam sırası. Tahmini oyun süresi: 10 - 15 saat.

Transistor - 7.75₺

Vurduğu gol olan yapımcılardan Supergiant'ın Bastion ve Pyre şaheserlerinin arasında piyasaya sürdükleri, bana göre en iyi oyunları Transistor tam bir sanat tasarımı ve ses mühendisliği örneği. Tahmini oyun süresi: 6 - 8 saat.

Orcs Must Die! 2 - 6₺

Gariban orklar üstünüze akın akın gelirken, bir arkadaşınızla ya da tek başınıza, metrekaresine 7 tuzak düşecek bir şekilde hazırladığınız kalenizi korumaya çalıştığınız Orcs Must Die! 2 kule savunma/aksiyon türünün en iyi örneklerinden biriydi. Serinin son oyunu Unchained geçen sene piyasaya sürülmüştü ve oyunculardan çok parlak notlar alamamıştı. Tahmini oyun süresi: 15 - 20 saat.

 The Silent Age - 4.50₺

The Silent Age oldukça sağlam bir point & click macera oyunu. 1972 ve 2012 yıllarında geçen oyunda amacımız bize verilen bir zaman makinesiyle insanoğlunun yok oluşunun nedenini öğrenmek. Double Fine'ın benzer isimli oyunu Broken Age ile karıştırmayın :). Tahmini oyun süresi: 3 - 4 saat.

Trine 2 - 4.65₺

Trine serisi üçüncü oyunla, dibi görmese de, biraz sorunlar yaşamıştı ama 2. oyun birçoklarına göre serinin en iyi oyunu. 3 farklı karakteri kontrol ettiğiniz bu platform/bulmacayı oynayarak aynı zamanda 'Oyunlarda sanat tasarımına giriş' dersinden de kredi alabiliyorsunuz, haberiniz olsun. Tahmini oyun süresi: 8 - 10 saat.

The Swapper - 4.56₺

2.5D bulmaca oyunlarını seviyor bir de üstüne hikâye ve dünya mühendisliği arıyorsanız The Swapper tam size göre. Oyundaki bulmacaları ana karakterinizi klonlayarak çözmeye çalışıyorsunuz. Tahmini oyun süresi: 5 - 6 saat.

Shadowrun: Dragonfall - 7.92₺

Yeni Shadowrun serisinin ikinci oyunu Dragonfall, tıpkı Shadowfall: Returns gibi bizi distopik bir cyberpunk geleceğin tam göbeğine bırakıyor. Yeni Shadowrun serisinin her bir oyunu çok iyi, onun için daha önce bu muhteşem RYO'lara giriş yapmadıysanız ilk önce Returns'ü oynayın derim. Tahmini oyun süresi: 20 - 25 saat.

Brothers - A Tale of Two Sons - 4.80₺

Oyun dünyasının çılgın çocuğu Joseph Fares, 70'ler temalı hapishane kaçışı temalı aksiyon macera A Way Out'u yapmadan önce, aynı anda iki karakteri yönettiğimiz göz yaşı pompası Brothers - A Tale of Two Sons'ı yönettiğini biliyordunuz değil mi? Eğer cevabınız hayırsa, 4.80₺ cebinizden uçtu bile! Tahmini oyun süresi: 3 - 4 saat.

İLGİLİ BÖLÜMLER