The Walking Dead'in Yeni Sezonunda Yolculuk Washington'a

YAZAN Eser Güven

Şöyle adam gibi bir başkent görelim

Sekizinci sezonda git gide eridiğine şahit olduğumuz The Walking Dead, 9. sezonuyla birlikte toparlanmaya çalışacak ve bu süreçte bizi büyük yenilikler bekliyor. AMC'nin zombi dizisi The Walking Dead'in çehresinin büyük ölçüde değişeceğini biliyoruz. Bunların belki de en büyüğü dizinin başrol oyuncusu Andrew Lincoln'ın Rick Grimes rolünü bırakacak olması.

Bunun dışında dizinin ilk sezonlarında Shane rolüyle izlediğimiz Jon Bernthal da tek bölüm için diziye geri dönecek. Kendisi çoktan öbür tarafı boyladığı için bunun bir rüya, geçmişe dönüş veya halusinasyon sahnesi olmasını bekliyoruz tabii. Ayrıca Maggie'yi canlandıran Lauren Cohan'ın da rolü oldukça azalacak ve kendisini sadece birkaç bölümde izleyeceğiz. Dizinin hikayesi de 8. sezonun topyekün savaş temasının ardından savaşa daha az, yeniden yapılanmaya ise daha çok vakit ayıracağı belli.

İşte AMC'nin yayınladığı yeni poster de bize bunun hakkında bir ipucu veriyor çünkü posterin arkaplanında görünen şey Washington'daki Capitol Dome'dan başkası değil. Bu da bize dizinin Washington'a gideceği bilgisini veriyor. Son birkaç yıldır Alexandria etrafında süregelen hikaye artık oldukça baymıştı, yeni yerlere gitmek hikayenin açılımı bakımından da faydalı olacak.

Elbette posterden yakaladığımız tek ipucu Washington değil. Michonne'un hemen sağ tarafında gördüğümüz helikoptere dizi boyunca birkaç kez denk gelmiştik. Posterde bunun kullanılması nihayet bu helikopteri kimin kullandığını öğreneceğiz anlamına da geliyor olabilir. Rick ve Maggie'nin saçlarındaki değilim ise daha önce de haberini verdiğimiz zaman atlamasının bir işareti. Maggie'nin saçının o kadar uzaması öyle bir iki ayda olacak şey değil çünkü. Muhtemelen yeni sezon başladığında Maggie çoktan doğurmuş olacak, sonrasındaysa Rick'in diziden ne zaman çıkacağını merak etmeye başlayacağız.

The Walking Dead'in yeni sezonu, Eylül ayında AMC kanalında başlayacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER