Sam Leaderboard

Darksiders 3'ün PC'deki Fiyatı Konsolların İki Katı!

YAZAN Eser Güven

Seni uzaktan sevmek en güzeli

Darksiders serisinin heyecanla beklediğimiz yeni oyunu Darksiders 3'ün dün sızan çıkış tarihi bugün resmi olarak teyit edildi ve oyunun hem farklı versiyonları duyuruldu, hem de satış fiyatları da belli oldu. Haberler kötü sevgili Oyungezerler. Oyunun PC'deki normal versiyonu bile bizim için çok pahalı.

27 Kasım'da çıkacak olan oyunun Steam sayfasına baktığımızda normal versiyon için 270 liralık bir fiyatın bize el salladığını görüyoruz. Ben de kendisine el sallıyorum çünkü bu fiyattan alıp oynamayı gerçekten de düşünmüyorum. Yine Steam'de oyunun Deluxe versiyonunun fiyatı 360 lira olarak belirlenmiş ama şimdilik %13 indirimle 314 liradan satıldığını görüyoruz. Oyunun normal versiyonu 60$, fiyat bire bir çevrilmiş gibi görünüyor.

Bu noktada ilginç bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Normalde oyunların konsol versiyonlarının pahalı olmasına alışığız, değil mi? Peki ya size aynı Darksiders III'ün Xbox One versiyonunun Microsoft Store üzerinden 145 liraya satıldığını söylesem? Buyurun, kendiniz bakın. Neredeyse yarı yarıya bir fark var. Oyun PS Store'a da eklendi ve PS4 için satış fiyatı da 179 lira olarak belirlenmiş. PC oyuncularının aynı oyuna neredeyse iki kat para harcaması gerekmesinin en ufak bir mantığı yok.

Oyunun iki de özel versiyonu mevcut olacak. İçinde 29 santimlik Fury figürünün de bulunduğu Collector's Edition 150$ (bizdeki fiyatıyla 700 lira), içinde dev kumaş poster ve dört figürün (Fury, Vulgrim, War, Death) bulunduğu Apocalypse Edition ise 400$ (yaklaşık 1800 lira) etiketle satışa sunulacak.

Oyunu, Türk Telekom faturanıza 12 ay taksit ile, Playstore'dan satın alabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER