Overwatch'tan Kanser Araştırmalarına Büyük Destek: Tam 13 Milyon Dolar!

YAZAN Eser Güven

Blizzard sosyal sorumluluklarının farkında

Blizzard Mayıs ayında sevilen Overwatch kahramanı Mercy için pembe bir kostüm çıkarttı ve bu kostümün geliri kanser araştırmaları için bağışlanacaktı. Blizzard bugün Vickisign tarafından tasarlanan pembe Mercy tişörtünün ve Pembe Mercy kostümünün satışlarından elde edilen miktarın 12.7 milyon doları geçtiğini ve tüm bu paranın Meme Kanseri Araştırma Kuruluşuna (BRCF) bağışlandığını duyurdu.

Blizzard CEO'su Mike Morhaime yaptığı açıklamada "BCRF her gün kadın sağlığını desteklemek, meme kanserini önlemek ve tedavi etmek için yeni araştırmalar ve stratejiler geliştirmek için çok önemli çalışmalar yapıyor ve biz de çabalarına destek olmak için böyle bir katkıda bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Böylesine önemli bir amacı destekledikleri ve cömertlikleri için dünyanın dört bir yanında Overwatch oyuncularına çok teşekkür ediyorum."

Yaklaşık 13 milyon dolarlık bu bağış, BCRF'nin tarihinde yapılan en büyük bağışlardan biri ve içerisinde etkinlik süresince yapılan Overwatch canlı yayınlarından elde edilen 130,000$'lık gelir de mevcut.

Blizzard zaman zaman bu tür sosyal sorumluluk projelerine giriyor ve gerçekten de önemli miktalarda bağışlar yapıyor. Yine kısa bir süre önce World of Warcraft için Shadow the Fox evcil hayvanı ve peluş oyuncak satışlarından elde edilen gelirle Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketine yüklü bir bağış yapılmıştı. Blizzard'ın bu hareketlerinin diğer büyük stüdyolara da örnek olmasını diliyoruz.