Kalypso Media Commandos'un Haklarını Satın Aldı - Yeni Oyun Yolda!

YAZAN Eser Güven

Commandos geri geliyor!

Commandos hayranları, size çok güzel bir haberimiz var. Kalypso Media Commandos serisinin tüm haklarını satın aldığını duyurdu! Benim de en sevdiğim oyun serilerinden biri olan Commandos'un ismini yeniden duymak harika oldu.

Kalypso Media hem eski oyunları mevcut nesil platformlar için yeniden yayınlayacak, hem de serinin yeni oyunu üzerinde çalışmaya başlayacak.

Commandos serisinin yaratıcısı Pyro Studios başkanı Ignacio Pérez "uzun süredir markalarımızın devamı için uygun bir ortak arayışındaydık. Kalypso tanınmış isimleri yeni nesille buluşturmakta önemli bir uzmanlığa ve deneyime sahip, Commandos isminin emin ellerde olmasından büyük mutluluk duyuyoruz" şeklinde konuşurken, Kalypso'nun kurucusu Simon Helwig ise şunları söylüyor:

"Pyro Studios ekibinin stüdyonun tarihi boyunca başarmış ve yaratmış olduğu işlere büyük saygı duyuyoruz. Bu sevilen oyunları tekrar canlandırmayı ve yenilerini geliştirmeyi serinin dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına karşı sorumluluk olarak görüyoruz. Elbette tüm platformlar için yepyeni bir oyun da geliştireceğiz, ama varolan oyunları da yeni teknolojiler ve platformlara uygun hale getireceğiz. Önümüzdeki imkanlar bizi oldukça heyecanlandırıyor, yakın zamanda potansiyel geliştirme stüdyoları ile görüşmeye başlayacağız."

Her ne kadar 2016 sonunda çıkan Shadow Tactics, Commandos sevenleri oldukça memnun etmiş olsa da bu sevilen serinin yeniden diriliyor olması çok iyi olacak. Spy'ın Fransız aksanıyla 'going zeğr' deyişini duymayı sabırsızlıkla bekliyorum.