Jade Raymond: ‘Assassin’s Creed’in Başarısı Beni Şaşırtıyor

YAZAN Burak Balta

Serinin uzun soluklu başarısı Raymond'ı şaşırtmış.

Assassin’s Creed serisi önce oyunlarıyla sonra kitaplarıyla hayatımıza yerleşti –filmi es geçiyorum, bilerek ve isteyerek! - The Guardian gazetesinden Erica Webber’ın iyi ve başarılı bir oyun yapma sırrını sormasının üzerine, Assassin’s Creed serisinin fikir anneliğini yapan Jade Raymond, ilk oyunun geliştirme sürecinde nasıl hissettiğini ve serinin kendinden sonraki gelişimi hakkında demeç verdi.

Assassin's Creed Odyssey Duyuruldu - Bu Sefer Antik Yunan'a Gidiyoruz

"Dürüst olmalıyım ki Assassin’s Creed’in başarısına ve kendisini hayatta tutmasına halen şaşkınım." cevabını veren Raymond, ekledi: "Oyunun üzerinde çalışmaya başladığımızda sadece 3 oyun yapmayı planlıyorduk. Bunu istiyorduk ve çok heyecanlıydık. Bunun yanı sıra yeni bir oyun yaratarak elimize büyük bir fırsatın geçeceğini hissediyorduk, tamamıyla sıfırdan başladığımızda meta-altyapısı ve hikâyesi olan bir oyun yaratmak istiyorduk ki bu oyunun devamı gelebilsin..’

Şu anda EA’da yeni bir Star Wars oyunu geliştirmekte olan Raymond, yeni oyunuyla kendisini ve bizleri şaşırtabilecek mi? Sanırım denemeden bilemeyeceğiz :)

Ubisoft Devasa Oyun Dünyaları Yaratmak İçin Yeni Teknolojileri Bekliyor