Darksiders 3'ün Geliştiricisinden İlginç Bir Oyun Geliyor - Remnant: From the Ashes

YAZAN Eser Güven

Remnant, 2019 yılında çıkacak

Darksiders 3'ün geliştiricisi olarak tanıdığımız Gunfire Games yeni oyunları olan Remnant: From the Ashes'i duyurdu. Gunfire Games'in fragman eşliğinde yayınladığı bilgilere göre Remnant: From the Ashes üçüncü şahıs perspektifinden oynanan, hayatta kalmaya dayalı bir aksiyon co-op shooter oyunu. Tür açıklamasının bu kadar karışık görünmesi sizi yanıltmasın, fragmanı seyredince oyunun ne yapmaya çalıştığını daha rahat anlayabilirsiniz.

Fragmanda bolca oynanış görüntüleri de mevcut ve oyun büyük ölçüde tamamlanmış gibi de görünüyor. Zaten Gunfire'ın yaptığı açıklama da oyunun oynanabilir demosunun Gamescom ve PAX West fuarlarında oyunculara sunulacağını gösteriyor.

Remnant: From the Ashes'in hikayesi kıyamet sonrası bir Dünya'da geçiyor, Dünya'yı başka bir boyuttan gelen yaratıklar istila etmiş durumda. Ağaç-halkı (veya fragmanda bahsedildiği ismiyle Kök) gerek yakın saldırılar, gerekse büyülere sahip olan zorlu düşmanlar. Hatta aralarında yine ağaçtan yapılmış olan bir ejderha bile var.

Oyunda dinamik olarak yaratılan bölümler, detaylı karakter kişiselleştirme özellikleri ve eşya üretimi bulunacak. Ayrıca oyuncular ana üslerini geliştirebilecek ve git gide kalabalıklaşan üsten çeşitli görevlere katılabilecekler.

PS4, Xbox One ve PC için Perfect World Entertainment tarafından yayınlanacak olan Remnant: From the Ashes'in çıkış tarihi 2019.

İLGİLİ BÖLÜMLER