Türk Yapımı Bard's Gold Şimdi De Mobil Cihazlarda

YAZAN M.İhsan Tatari

Minik ozanın başarı öyküsü

Erdem Şen’in tek başına geliştirdiği Bard’s Gold’u hatırlıyor musunuz? İlk kez 2015 yılında Steam üzerinden bizlerle buluşan, halis mulis Türk yapımı oyun zindanların rastgele tasarlandığı, boss savaşlarının yer aldığı, zor ama eğlenceli bir platformdu.

Bard’s Gold daha sonra PS4, Vita ve Xbox One için de yayınlanarak bu konsollara çıkan ilk Türk oyunu olma başarısını göstermiş, adını Türk oyunculuk tarihine pikselli harflerle yazdırmıştı. Son olarak da 2017’de Limited Run Games işbirliğiyle PS4 ve PS Vita'ya 2800 adet sınırlı sayıda kutulu sürümü çıkmış ve sadece 1 gün içerisinde tükenmişti.

> Bard's Gold İnceleme
> Bard’s Gold, Konsollara Çıkan İlk Türk Oyunu Olmaya Yakın

İşte o oyun şimdi de mobil platformlara geliyor, üstelik bu kez ücretsiz olarak. Erdem Şen oyununun yurt dışında iyi tepkiler aldığını ama Türklerin Bard’s Gold’a fazla ilgi göstermediğini ve bu sayede daha çok kişiye ulaşmayı amaçladığını belirtmiş.

Türkçe dil desteği de olan oyunu denemek isterseniz Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz. Mobille uğraşamam diyenler için ahan da Steam linki.