Call of Cthulhu Nihayet Çıkış Tarihine Kavuştu!

YAZAN Eser Güven

Dikkat, Nyarlathotep çıkabilir

Chaosium'un klasik masa üstü rol yapma oyununu konu alan Call of Cthulhu'nun çıkış tarihi Steam sayfası sayesinde belli oldu. Henüz oyunun yayıncısı Focus Home Interactive veya geliştiricisi Cyanide resmi bir açıklama yapmadı ama güncellenen Steam sayfasına göre oyunun çıkış tarihi 30 Ekim olarak belirlenmiş durumda.

Call of Cthulhu ile Lovecraft'ın ikonik evreninde unutulmaz bir maceraya atılacak, Eski Tanrılarla ve delilikle yüzleşeceğiz. Oyunda özel dedektif Edward Pierce rolünde Hawkins ailesinin trajik ölümünü araştırmak adına Darkwater Adasındaki malikaneye gidecek ve ondan sonra da kendimizi kimbilir nelerle yüz yüze bulacağız.

Oyunun ana hikayesi yaklaşık 10 saat sürecek; yan görevleri de yapayım, etrafı iyice keşfedeyim, belki şuralarda tatlı şirin bir Yog-Sothoth vardır derseniz de yaklaşık olarak 15-20 saatlik bir macera yaşayacaksınız. Oyunda araştırmalarınız sonucunda ne kadare fazla gizemi ortaya çıkarmayı başardığınıza bağlı olarak ulaşabileceğiniz birden fazla da son bulunacak. Ayrıca oyundaki tek derdimiz Lovecraft'ın hayal gücünün eseri olan yaratıklar değil, tarikatçılar da başımızın belası olacak gibi.

Call of Cthulhu, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 30 Ekim'de çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER