Jodie Whittaker'lı Doctor Who'dan İlk Fragman Geldi

YAZAN Nursema Emre

Jodie ablam ne güzel de sırıtıyorsun...

1963 yılından beri yayınlanan ve dizi tarihinin en uzun soluklu serilerinden birisi olan Doctor Who'nun 11. sezonundan ilk fragman yayınlandı.

11. sezonuyla birlikte 13. ve ilk kadın doktor olan Jodie Whittaker, sizin de bildiğiniz gibi Doctor Who takipçilerini ikiye bölmüş vaziyette. Bazı diziseverler buna 'ne gerek vardı ki şimdi' tepkisi verirken, birçok Doctor Who hayranı da bunu olumlu bir gelişme olarak karşıladı. İngiliz bilim kurgu dizisinin yeni bir döneme girdiği düşünülünce bu tepkiler oldukça olağan.

Whittaker, diziye gelmesini eleştirenlere ise bir röportajında şunları söylemişti: “Dizinin hayranlarının cinsiyetimden korkmalarını istemiyorum. Bu gerçekten heyecan verici bir dönem ve Doctor Who, değişimin heyecanlı tarafını temsil ediyor. Bir feminist, bir kadın, bir oyuncu, bir insan, kendiyle sürekli yarışan ve ona verilenden daha fazlasını yapmaya kendini adayan biri olarak bu yaşadıklarım mükemmel. Harika hissediyorum. Dizinin hayranları çok fazla değişim yaşadılar. Bu sadece taze bir değişim, korkulması gereken bir değişim değil."
 
Tam da Dünya Kupası finalinin devre arasında yayınlanan teaser'dan sonra ortaya çıkan fragmanın odak noktası tahmin edeceğiniz üzere Jodie Wittaker. Fragmanın başında "Tüm bunlar benim için yeni..." diyen Whittaker, dizi hayranlarına burada da bir selam çakmak istemiş olabilir. Lafı fazla uzatmayayım ve sizi dizinin fragmanıyla baş başa bırakayım.

İLGİLİ BÖLÜMLER