Spider-man’in Yeni Fragmanı Yepyeni Detaylarla Dolu

YAZAN M.İhsan Tatari

Yeni nesil büyük sorumluluk gerektirir

Insomniac’ın sadece Playstation 4’e özel olarak geliştirdiği (ühühühüüü) Marvel’s Spider-Man oyunu San Diego Comic Con 2018’de yepyeni bir fragmana kavuştu. Biz de bu sayede oyunla ilgili birkaç yeni detay daha öğrenmiş olduk.

Bunlardan ilki (0:03) Gümüş Samur (Silver Sable). Özel bir paralı asker şirketinin lideri olan Samur, çizgi romanlarda Punisher’dan hallice bir kadın olarak betimlenir. Ama işini adalet dağıtmaktan çok, cebini doldurmak için yapar. Bu oyunda da şehri kötülüklerden temizlemek için tutulmuş durumda ve Spider-man’i tüm kötülüklerin anası… eee… babası olarak görüyor.

Daha önceki videolarda görmediğimiz bir diğer karakterse Norman Osborn, nam-ı diğer Yeşil Cin’in (Green Goblin) ta kendisi (0:22). Norman’ın oyunda olması Yeşil Cin’i de görme ihtimalimizi arttırıyor. O takdirde Hob Cin oyunda olmayabilir. Norman ayrıca Gümüş Samur’u Örümcek Adam’ı öldürmesi için tutan kişi.

0:29’da siyahi Örümcek Adamımız Miles Morales ile Mary Jane’i bir kez daha görme fırsatı yakalıyoruz. Hatırlayacağınız gibi Mary Jane’in daha önce bazı bölümlerde oynanabilir karakter olarak parmaklarımızın ucuna teslim edileceği söylenmişti. Kendisi bayağı, bayağı genç duruyor doğrusu. Morales’i de hâlâ kostümüyle iş başındayken göremedik.

Ardından Gergedan, Elektro, Akbaba ve Akrep bir kez daha arz-ı endam ediyorlar. Bu da Zalim Altılı’nın (Sinister Six) oyunda yer alacağını iyice güçlendiriyor.

Fragmanda dikkatleri çeken bir başka detay 1:07’de Örümcek’in klasik kırmızı kostümünü görmemiz. Her ne kadar beyaz sembollü yeni kostümüne hiçbir itirazım olmasa da Peter’ın da bir zamanlar söylediği gibi: En büyük kostüm, orijinal kostüm! 1:10’da Kingpin’i tekmelediğimiz de gözlerden kaçmasın tabii. Siyahi Kingpin yerine orijinal Wilson Fisk’i görmek oyuna bir parça daha bağlanmama sebep olmuş olabilebilebilir. Son olarak 1:25’te de Mr. Negative ve Taskmaster’ı görüyoruz. Sizin anlayacağınız bayağı kalabalık bir karakter listesi var oyunun.

Marvel’s Spider-Man, 7 Eylül’de sadece (böhühühü) PS4 için çıkacak ve muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi Örümcek Adam oyunu olacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER