Sam Leaderboard

Müjdemizi İsteriz! Fallout 76'nın Betası Ekim Ayında Geliyor

YAZAN Nursema Emre

Bir battle royal oyununu daha yüreğimiz kaldırmazdı.

Fallout 76'nin online tabanlı olacağını duyurduktan sonra oldukça kafaları karıştıran Bethesda, yeni oyunun betasının ekim ayında oyuncularla buluşacağını açıkladı. Oyunu dört gözle bekleyen oyunlardan en şanslısı ise Xbox One oyuncular; ilk olarak Xbox One'a çıkacak oyunun betası sırasıyla PlayStation 4 ve PC'ye de gelecek.

Fallout 76'nın Türü Ne?

Online oyun furyasını takip edecek Fallout 76, çok oyunculu bir hayatta kalma oyunu olacak ancak diğer survival oyunlarının aksine bir haritayı bir sürü oyuncuyla paylaşmayacağız. Bu durumu şöye açıklayabiliriz: Herhangi bir haritada ve sunucuda yüzlerce oyuncu bir arada bulunmayacak ve oyuncu sayısı eşit bir şekilde dağılacak. En önemlisi de öldüğünüzde gelişmeniz kaybolmayacak. Bethesda, oyunun bir 'battle royale' olmadığının ısrarla altını çiziyor.

> Fallout 4'ün İlk İnceleme Puanları Çok İyi!!

Tüm Fallout Oyunlarını 90 Dakikadan Kısa Sürede Bitirmek Mi?!

Her ne kadar oyunda tek kişilik bir modun da bulunacağı söylense de bu konuda detaylı bir açıklama yapılmaması kafaları karıştırmaya devam ediyor. Unutmadan, yine Bethesda'nın iddialarına göre oyunun haritası Fallout 4'ün dört katı büyüklükte olacak.

Fallout 76 Betasına Nasıl Katılırsınız?

- Fallout 76'nın ön siparişini veriyoruz.

- Eğer PlayStation Store, Xbox Store veya Bethesda.net'ten dijital sipariş verdiysek betaya otomatik kaydolmuş oluyoruz.

- Bunlar dışında katılımcı mağazalardan sipariş verdiysek gelen e-mail doğrulama kodunu kontrol ediyoruz. 

- bethesda.net'e giriyoruz ve kodumuzu buradan onaylıyoruz. 

Betaya katılımınız hayırlı uğurlu olsun! 

Son olarak gelelim oyunun çıkış tarihine; Bethesda'nın E3 etkinliğinde de açıkladığı üzere Fallout 76, 14 Kasım 2018'de oyuncularla buluşacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER