YAZAN Emir Ataç

Bu çağrıya kulak vermeyin!

Blackout ismine sahip olacak olan Call of Duty: Black Ops 4'un battle royale modu birkaç ay önce duyurulmuştu. Dün ise oyunun resmi YouTube hesabından, bu modu ilk kez görücüye çıkaran bir video yayınlandı.

Videonun ilk kısımları serinin takipçilerinin çoklu oyuncu modundan aşina olduğu görüntüler içeriyor. Videonun sonlarına doğru ise yeni Blackout modunun son derece kısa bir tanıtımı var. Yaklaşık olarak on beş saniye kadar süren bu bölümden, oyunun battle royale modunda çeşitli araçların da bulunacağı bilgisi haricinde pek bir şey öğrenmek mümkün değil.

Artık iyice kabak tadı vermiş bir serinin, kabak tadı verme yolundaki bir modu destekleyeceği için heyecanlanmak pek de mümkün değil doğrusu. Yine de meraklıları için oyunun beta tarihlerini de bir hatırlatalım. Oyunun beta süreci PlayStation 4 sahipleri için iki gün sonra, yani 3 Ağustos'ta başlayacak. PC ve Xbox One sahiplerinin ise 10 Ağustos'a kadar beklemeleri gerekiyor. Blackout modu ise şimdilik oynanabilir olmayacak, Eylül ayı içerisinde bu moda ait ayrı bir beta süreci başlayacak.