PlayStation Plus Ağustos Ayı Oyunları Açıklandı

YAZAN Emir Ataç

Ağustos böcekleri.

PlayStation Plus sahiplerinin merakla beklediği an geldi. Geçen ay bir başyapıt olan Heavy Rain'i vererek çıtayı iyice yükseltmiş olan Sony, Ağustos ayının ücretsiz oyunlarını açıkladı.

Bu ay PlayStation 4 sahipleri Mafia III ve Dead by Daylight, PlayStation 3 sahipleri ise Bound by Flame ve Serious Sam 3: BFE oyunlarını ücretsiz olarak indirebilecekler. Sony, artık miadını doldurmuş olduğunu söyleyebileceğimiz el konsolu PlayStation Vita sahiplerine ise Draw Slasher ve Space Hulk oyunlarını layık görmüş.

Ayrıca bu listeye ek olarak Sony, PlayStation Plus üyelerine iki adet oyunu daha ücretsiz olarak sunuyor. PlayStation VR oyunu Here They Lie'ı 2 Ekim'e, PlayLink oyunu Knowledge is Power'ı ise 6 Kasım'a kadar ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Geride bıraktığımız aylara göre biraz zayıf görünüyor olabilir ama hiç de fena bir liste değil bu aslında. Özellikle de PlayStation 4 sahipleri için güzel bir ay olduğunu söyleyebiliriz. Mafia III, serinin belki de en zayıf halkası ancak yine de ilk iki oyunu oynayanların mutlaka göz atmak isteyeceği bir yapıt. Dead by Daylight ise kendi türünün en başarılı örneklerinden. En azından sorunlu bir çıkış yapan ve hala da istenilen düzeye ulaşamayan Friday the 13th: The Game'den daha iyi bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Sony, Dead by Daylight'ın sadece orijinal versiyonunu ücretsiz olarak sunuyor ancak oyunun asıl gücünü ücretli genişleme paketlerinden aldığını söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Zira Michael Myers, Freddy Krueger ve Leatherface gibi ikonik karakterleri oyuna ekliyor bu genişleme paketleri. Kısacası korku hayranlarının seveceği bir yapıt Dead by Daylight. Yine bir korku oyunu olan Here They Lie'ın ise kalburüstü bir sanal gerçeklik oyunu olduğununu söyleyebiliriz. Knowledge is Power ise sayılı sayıdaki PlayLink oyunlarından biri.

Bedava oyunun iyisi kötüsü olmaz demek isterdim ancak üretimin dorukta olduğu bir devirde, artık zamanımız da en az para kadar değerli. Yine de listedeki oyunların tümünü ücretsiz olarak indirip hangilerine zaman ayırmak istediğinize karar veme şansınızın olması da önemli bir şey.