YAZAN Eser Güven

Take-Two'da yüzler gülüyor

Take-Two'nun yayınladığı yılın ilk çeyreği mali raporunda görülen rakamlar firma için işlerin son derece yolunda gittiğini gösteriyor. Buna göre GTA V'in satışları neredeyse 100 milyona dayanırken, NBA 2K18 de Take-Two'nun bugüne kadar en çok satan spor oyunu olma unvanını ele geçirmiş.

NBA 2K18 bugüne kadar 10 milyonun üzerinde satarak seride yeni bir rekor kırarken, Aralık ayında satışları 90 milyon olarak açıklanan GTA V'de hala daha inanılmaz biçimde hızını kesmeden emin adımlarla 100 milyona doğru ilerliyormuş. Şaşırtıcı olan şey neredeyse beş yıl önce çıkan GTA V'in hala satıyor olması değil tabii ki, oyun çok güzel ve özellikle indirim dönemlerinde satışları iyice artıyor. Ama halen aylık satış listelerinde üst sıralardan düşmüyor olması işin ilginç kısmı. Oyun, The NPD Group'un açıkladığı Haziran ayı satış listesinde Mario Tennis Aces ve God of War gibi isimlerin ardından üçüncü sırada kendisine yer bulmuştu.

Take-Two'nun 2019 mali yılının ilk çeyreğinde açıkladığı net kâr 388 milyon dolar ve bunda aslan payı elbette GTA 5, NBA 2K18 ve GTA Online'ın. Özellikle de oyun içi satın alımlardan, ek paketlerden ve sanal paralardan elde edilen gelir bir önceki sene %41'ken, bu sene %62'ye yükselmiş.

GTA V'in satışlarının daha uzun süre durmayacağını ve özellikle de GTA Online'ın canlılığını düşünürsek, GTA V'in Take-Two için tam anlamıyla bir elmas yumurtlayan tavuk olduğunu söyleyebiliriz (altın demek hafif kaçacaktı) :)

İLGİLİ BÖLÜMLER