Thor Avengers: Infinity War'da O Büyük Hatayı Neden Yaptı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Filmin senaristi Thor'un neden böyle büyük bir hata yaptığını açıkladı. Aman dikkat SPOILER!

 Avengers: Infinity War'u izlememiş olan Oyungezerler'i baştan uyarayım bu noktadan sonra direkt olarak SPOILER içeren yorumlar olacak. 

Infinity War'da Thanos her ne kadar çok güçlü bir düşman olarak karşımıza çıkmış olsa da iki Avengers ekibi de aslında kendisini dize getirmeye çok yaklaştı. Iron Man ve ekibi neredeyse eldiveni Thanos'tan kurtarmıştı ancak Star Lord işi batırdı. Titan'da geçen bu savaşın ardından Thanos zaman taşını da eldivene takıp dünyaya geldi ve burada da Captain America ve ekibine karşı savaştı. Mevzuya sonradan dahil olan Thor ise Stormbreaker ile Thanos'u fena bir şekilde avladı. Bununla birlikte Thanos Thor'a büyük bir hata yaptığını söylemiş ve "Kafamı hedef almalıydın" demişti. Sonra da zaten parmağını şıklatarak yaşamın yarısını adeta sildi, bir "yaprak dökümü" izledik.

Filmin senaristi Christopher Markus, IGN'e yaptığı açıklamada Thor'un neden böyle büyük bir hata yaptığını anlatmış. Thor'un intikam ateşiyle yanıp tutuştuğundan bahseden yazar/senarist "Thor bu noktada intikam almak için hatalı bir adım atıyor. Thanos'un onu kimin öldürdüğünü bildiğinden emin olması için kafasına nişan almıyor. Hatta Stormbreaker'ı ona sapladıktan sonra bile onu öldürmüyor." ifadelerini kullanıyor. 

Russo Kardeşler de Thanos'un tüm sonsuzluk taşlarını ve sonsuzluk eldivenini kullanmasının ardından kalıcı bir hasar aldığını söylemişlerdi. Keza filmin sonunda gördüğümüz gibi eldiven de pek kullanılabilir bir halde değil gibiydi. 

Aslında Markus bize bilmediğimiz bir şey söylemiyor, zira Thor filmin başından beri Thanos'a en çok kinlenen ve bu konuda da yeterli seviyede sebebe sahip olan isimlerin başında geliyordu. Drax veya Nebula'yı es geçiyorum tabii, neticede Marvel'ın şu ana kadar ki kahramanları arasında biraz B sınıfı kalıyorlar. 

Hasarlı Thanos'un Captain Marvel gibi çok güçlü bir kahramanın da dahil olacağı yeni Avengers kadrosuna karşı ne yapacağı merak konusu. Mevcut Avengers kadrosu bile kendisini devirmek için yeterli gibi duruyor. 

İLGİLİ BÖLÜMLER