YAZAN Nursema Emre

Jacob'ın gözünü neden mavi yapma ihtiyacı hissetmişler ki?  

Geliştiriciliğini BioWare'in üstlenmiş olduğu Mass Effect üçlemesinin üçüncü oyunu 2012'de çıkmıştı ve haliyle grafikleri günümüz standartlarının biraz gerisinde kaldı. Serinin bazı hayranları da bunun farkına varmış olacak ki herhangi bir 'remaster' beklemek yerine kendileri işe koyuldu. CreeperLava isimli mod geliştiricisi de seri için yapılmış tüm 4K doku paketlerini birleştiren 'A Lot Of Texture'u Mass Effect hayranlarıyla paylaştı.

Mass Effect 4K comparison

'ALOT' adı verilen doku paketleri, vanilla (modifiye edilmemiş) stilin orijinaline bağlı kalarak mümkün olan en iyi görüntüyü elde etmeye çalışıyor. Karşılaştırmalarda da görebileceğiniz üzere modlar orjinaline tamamen bağlı kalmış; tek farklı olan grafiklerin daha steril, canlı ve keskin oluşu.

Mass Effect Andromeda - İnceleme

BioWare'den Dragon Age ve Mass Effect Haberleri Var

CreeperLava'nın nasıl bir iş çıkarttığını merak ettiyseniz aşağıdaki videolara bir göz atabilirsiniz. Bununla birlikte bahsettiğimiz modları da buradan indirebilirsiniz.

 

Bu arada BioWare üst düzey yöneticilerden Casey Hudson'ın, her yerde Anthem görmekten sıkılan oyuncular için yeni bir Mass Effect üzerinde çalıştıklarının müjdesini verdiğini de hatırlatalım.

İLGİLİ BÖLÜMLER