YAZAN Yasin Madyb İlgün

DCEU'da Superman'i oynayan Henry Cavill, Geralt rolünü hedefine aldı.

 Son yıllarda özellikle Superman rolüyle öne çıkan başarılı oyuncu Henry Cavill, IGN ile yaptığı röportajda Netflix'in The Witcher projesinde yer almak istediğini söyledi. DCEU'da Clark Kent/Kal El/Superman'i canlandıran yıldız oyuncu Witcher'ın dizisinde hikayenin ana karakteri Geralt'ı oynamak istediğinin de altını çizdi.

Beyaz perde oyunculuğunun yanı sıra sıkı bir video oyuncusu olan Cavill, daha önce hikaye tabanlı oyunları çok sevdiğini belirtmişti. Hatta Skyrim, The Witcher Serisi ve World of WarCraft gibi oyunları çılgınlar gibi oynadığını da sözlerine eklemişti. Cavill, röportajda "Daha yeni The Witcher 3'ü baştan sona bitirdim. Oyunun resmen aşığıyım, gerçekten harika bir oyun." dedi. Bu muhabbet arasında kendisine sorulan "Geralt'ı oynamak ister miydin?" sorusuna da "Kesinlikle. Evet, bu muhteşem bir rol olurdu." ifadelerini kullandı.

The Witcher'ın kitaplarını, yani orijinal materyali de (Sapkowski'nin kitapları) sevdiğini belirten oyuncu "Kitaplar inanılmaz. Onlar gerçekten ama gerçekten çok iyiler. Kitapları okudum ve gerçekten okuduğunuza değiyor." dedi. 

Cavill'ın bu rol için başvuru yapıp yapmayacağını bilemiyoruz ancak ben kendisinde pek bir Geralt ışığı göremiyorum. Keza daha önce hazırladığımız "Geralt'ı Oynayabilecek 10 Oyuncu" listemizde de kendisinin adı bile geçmemişti.

geralt-10-aktor

The Witcher'ın dizisinin en erken 2020 yılının sonlarına doğru Netflix'e düşmesi bekleniyor ve dizi muhtemelen sekiz bölüm olacak. 

efsane-kilic-ustalari-galeri-haberici