Sam Leaderboard

Blizzard, Overwatch'un Hikaye Anlatım Taktiğini World of Warcraft'ta Da Kullanacak

YAZAN Eser Güven

WoW'da Overwatch taktiği

Blizzard, Overwatch'ta değişik bir teknik uygulamış ve oyunun hikayesini oyunun dışında da ek çizgiromanlar, kısa animasyonlar, bloglar yoluyla anlatmaya devam etmişti. Bunun oyuncuların oyunla olan bağını daha da kuvvetlendirdiğini gören Blizzard Overwatch'tan öğrendiklerini World of Warcraft'ta da uygulamaya başladı.

Elbette World of Warcraft'ın da kitapları zaten vardı ama özellikle de Battle for Azeroth öncesi yayınlanan kısa filmler Blizzard'ın World of Warcraft için de Overwatch gibi bir yönelime gideceğinin göstergesi. Blizzard'ın proje direktörlerinden Terran Gregory "Blizzard çizgi romanlar, kısa diziler, 2.5D animasyonlar, karakterlerin orijin hikayeleri gibi ek anlatımların inanılmaz derecede başarılı olduğunu ve oyun daha çıkmadan önce bile oyuncuların yaratılan dünyaya alışıp hayran kaldıklarını gördü" diyor ve ekliyor: "Elbette Overwatch'tan öğrendiğimiz dersleri World of Warcraft'a da uygulayacağız"

Şimdiye kadar yayınlanan kısa filmler ve Windrunner: Three Sisters çizgi romanında verilen ufak detaylar Battle for Azeroth'un çıkışından önce oyunculara hikayenin nerelere gideceğine dair ipuçları vermeye başladı ve gördüğüm kadarıyla da oyuncuların verdiği tepkiler ve 'etkileşim miktarı' son derece yüksek seviyede oldu. Gregory "Çizgi romanlar, kitaplar, oyunda oynayacağınız hikaye, oyun içindeki sinematikler, 2.5D animasyonlar hep iç içe geçmiş olacak ve hikayeyi birlikte anlatacaklar" diyor. Elbette burada oyunun ana hikayesinde en kritik detaylar oyun dışında anlatılacak diye bir şey yok, diğer medyalar daha çok oyunda verilmeyen detayları sunmak için kullanılacak.

Siz Battle for Azeroth öncesi yayınlanan kısa filmleri nasıl buldunuz? Sylvanas'a öfkelenip Saurfang ile gaza geldiniz mi?