Call of Duty: Black Ops 4 Betası'nın Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Pek de göz korkutucu değilmiş neyse ki

 Yakında oyuncularla buluşacak olan Call of DUty: Black Ops 4'ün açık betası bu hafta sonu başlıyor. Oyunu ön sipariş ile satın alanlar için 10 Ağustos'ta Türkiye saatiyle 20.00'da açık betaya erkenden erişim sağlayabilecekler. Diğer oyuncularsa 11 Ağustos'tan itibaren açık betaya erişim hakkı kazanacaklar. 

Tabii Activision oyunları artık Battle.net sistemini kullandığı için bir Battle.net hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bu gidişle her oyun için ayrı bir platform kullanmamız gerekecek gibi gözüküyor. Malumunuz zamanında EA karşımıza Origin ile çıktı, üzerine GOG geldi falan derken Bethesda Launcher'ıydı ohooo say say bitmiyor. Hatta Fallout 76'nın Steam'e çıkmayacağını da hatırlatalım. 

Neyse efendim, biz minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine bir göz atalım. CoD: Black Ops 4 çok oyunculu odaklı bir yapım olduğu için minimum sistem gereksinimleri pek de korkutucu değil.

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit ve üzeri
CPU: Intel Core i5 2500k veya AMD dengi
RAM: 8GB RAM
HDD: 25GB HD space
GPU: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / GTX 1050 2GB or AMD Radeon HD 7850

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
CPU: Intel Core i7 4770k veya AMD dengi
RAM: 12GB RAM
HDD: 25GB HD space
GPU: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1060 6GB or AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580

Oyunun açık betasında altı farklı oyun modu ve altı farklı harita olacak. Oyun modları arasında CoD Serisi'nin klasiklerinden Search & Destroy, Team Deathmatch, Domination modlarının yanı sıra Kill Confirmed, Control ve Hardpoint de yer alacak. 

Call of Duty: Black Ops 4'ün bir de Battle Royale modu olacak. Bu modun açık betası da eylül ayında gerçekleştirilecek. Oyun 12 Ekim'de PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.