YAZAN Cengizhan Kervancı

Biri belli. Diğeri sürpriz!

League of Legends arenası ilerleyen günlerde bir hayli değişecek gibi duruyor. Yeni yayımlanan şampiyon haritasından yola çıkarak baktığımızda köklü karakterlerin bazıları bu değişimden nasibini alıyor. Tabii tüm bu yeniliklerin yanında yeni bir büyücü daha oyuna ekleniyor.

İlk değişimin tadına bakacak olan şampiyon Nunu. Artık ulti yeteneği (Mutlak Sıfır) daha rahat kullanılır hale gelecek. Yapılan açıklamada isabet konusunda yaşanan sıkıntının bu yöntemle giderileceği söyleniyor. Tabii yeni ultinin nasıl olacağı konusunda net bir açıklama yok.

Ezreal oynayanların W yeteneği (Özüt Akışı) ile yıldızları yıllardır pek barışmadı. Bu konuya sonunda parmak basıldı ve bu yetenek büyücü temasına daha uygun bir hale getiriliyor. Ayrıca yeni ses ve görselleri de sıfırdan inşa edilecek. Evet, yanlış okumuyorsunuz sıfırdan!

Roadmap_3-min

Geldik oyunda en sevdiğim hikayeye sahip iki kardeş şampiyona. Morgana ve Kayle. Oyunda Morgana kendisine her metada hemen hemen yer buldu ancak, Kayle için durumlar kötü. Bu nedenle her ikisinin görselleri, hikâyelerini birbirine bağlayan yeni bir temayla ile değişecek. Sıkı durun! Morgana için pasif yeteneği veya W yeteneğinin yeni temaya daha uygun şekilde ayarlanması söz konusu. Kayle için ise neredeyse tüm yetenekleri elden geçirilecek diyebiliriz. Yapılacak değişimler sonucunda ise uzaktan hasar veren büyücü konumunu koruyacak.

morgana-kayle

Ayrıca bir yeni şampiyon daha bizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu şampiyonun ise çıkış tarihi ve rolü hakkında henüz bilgi yok. Sadece şöyle bir görseli var ve bu görselden anladığım kadarıyla iyi bir tank şampiyon gelecek gibi.

Roadmap_5-min

İLGİLİ BÖLÜMLER