Avengers: Infinity War'da Gözlerden Kaçan Bir Captain Marvel Referansı Mı Var?

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Cull Obisidian'ı dövmeyen dünyalı kaldı mı?

 Aslında Reddit'te bir kullanıcı bunu aylar öncesinden fark etmişti ancak filmin Blu-Ray'inin çıkmasıyla birlikte kendisinin teorisi de güçlenmiş oldu. Bu noktadan sonra bolca SPOILER içeren ifadeler kullanacağım için uyarıldınız sevgili Oyungezerler.

Thanos'un bir numaralı ekibi Black Order'ın en güçlü savaşçılarından biri olan Cull Obisidian'ı hatırlarsınız herhalde. Filmde ilk başta Iron Man, Spidey, Wong ve Doctor Strange'e karşı savaşıyordu. Daha sonra da Bruce Banner'ın kıvrak zekası bu güçlü arkadaşımızın ölümüne sebebiyet veriyordu. İşte bu arkadaşın Iron Man ve Doctor Strange ile ilk karşı karşıya geldiği sahnede belinde bir kuşak bulunuyor ve bu kuşağın renkleri de Captain Marvel'ın kostümüyle birebir aynı. Kırmızı, mavi ve altın sarısı... 

cull1

cull2

Bu kuşağın tasarımı da ister istemez akıllara Captain Marvel'ı getiriyor tabii. Marvel Sinematik Evreni'nin şu ana kadar ki en güçlü kahramanı olan ve yakında karşımıza çıkacak olan yeni kaptanımızın Cull Obisidan ile bir geçmişi olabilir mi? Resmi bir açıklama vb. yok tabii ve bu belki de sadece bir tesadüf olabilir. İlle de easter egg olacak diye bir şey yok tabii ki sevgili Oyungezerler, ancak içimizdeki hayran (ya da içimdeki hayran diyeyim) öyle ya da böyle Captain Marvel'a bir geçmiş oluşturmak istiyor. Cull Obsidian vs Captain Marvel kapışması aslında çok da ilgi çekici gelmiyor kulağa. Neticede o ona vuruyor bu buna indiriyor bir tane tadındaki dövüşler baydı artık değil mi? Bununla birlikte Marvel benzeri güçlere sahip karakterleri savaştırmaktan da zevk alıyor tabii. 

Bakalım Avengers 4'te veya Captain Marvel filminde bu kuşağa bir gönderme, bir referans olacak mı?

İLGİLİ BÖLÜMLER