Red Dead Redemption 2'nin İlk Resmi Oynanış Videosu Çıktı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Sonunda oynanışı gördük!

 Rockstar'ın Vahşi Batı'da geçen oyunu Red Dead Redemption 2'den ilk resmi oynanış videosu sonunda geldi sevgili Oyungezerler. Gerçi oyunun da çıkmasına pek bir şey kalmadı, ama yine de bir heyecan fırtınası oluştu.

 Rockstar Games'in yaptığı açıklamada Red Dead Redemption 2'nin sadece açık dünya olmakla kalmayacağı aynı zamanda gerçekten de canlı, yaşayan ve bu atmosferi tamamiyle yansıtmayı başaran bir oyun olmayı amaçladığı belirtildi.Oyunun dünyasının da bir hayli geniş olacağı bataklıklardan çöllere, modernleşmiş şehirlere, kasabalara kadar bir sürü farklı atmosfer sunacağı belirtildi. Her bölgenin kendisine has karakterleri ve doğal ortamı olacak.

Ana karakterimiz Arthur birlikte yaşadığı çeteyi ailesi olarak görüyor ve bu çetenin geçiminden sorumlu liderlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ana görevlerin yanı sıra pek çok farklı yan görev de oynayacağız gibi duruyor. Bu yan görevlerin de birden fazla çözümü var.

Karakterimizin ne kadar onurlu bir çete üyesi olacağı da bizim kararlarımıza bağlı.

Oynanış videosunda da göreceğiniz üzere ilk Red Dead Redemption'ın üzerine sayısız geliştirilme yapılmış ve çatışma mekanikleri çok daha canlı ve his dolu gözüküyor. Görsel olarak oyunun muhteşem gözüktüğünü de notlarımıza ekleyelim tabii.

Açıkçası benim ağzım bir hayli sulandı sevgili Oyungezerler. Çıksa da oynasam, sonra tekrar oynasam dedim.