Super Smash Bros Videosunda Gördüklerinize Kanmayın - Luigi Ölmedi!

YAZAN Eser Güven

Don't panic!

Oyun dünyası Mario ve Luigi'yi öyle bir bağrına basmış olacak ki dün yayınlanan Super Smash Bros Ultimate videosundaki bir sahne herkesi ayağa kaldırdı: Luigi ölüyordu!

Aslında özellikle de Nintendo hayranları Super Smash Bros. Ultimate Direct sunumunu yeni karakterleri görmek için izlemeye başlamıştı ama Simon Belmont'un Smash Bros kadrosuna katıldığını öğrendiğimiz sırada ne olduysa oldu ve Dracula'nın Malikanesini gezmekte olan Luigi ölümün ta kendisiyle karşı karşıya geldi. Ölüm tek bir orak darbesiyle Luigi'nin ruhunu oracıkta bedeninden ayırıverdi. O anda olaya Simon Belmont ve Richter Belmont dahil oldu ama iş işten geçmişti. İnternette bir anda Luigi öldü haberleri yayılmaya başladı, Kotaku RIP Luigi başlığıyla Luigi'nin hayat hikayesini falan yayınladı :)

Fragmanın sonuna doğru Luigi'nin ruhu bedenine dönmeye çalışıyordu ama pencerede beliren bir suret yüzünden ondan sonra neler olduğunu göremedik. Hayranlarının yoğun sorularına kulak tıkamayan Nintendo, UK Twitter hesabından kısa bir mesajla herkesin yüreğine su serpti.

Valla Nintendo'yu tebrik etmek lazım. Yeni karakterleri gösterecekleri video ile bile sansasyon yaratmayı ve spotları bir kez daha üzerlerine çevirmeyi başardılar. Super Smash Bros ile ilgisi olsun ya da olmasın çoğu oyuncunun "Luigi öldü" haberlerini buruklukla karşıladığına eminim. Mario da, Luigi de candır.

İLGİLİ BÖLÜMLER