Assassin's Creed: Odyssey'den Gizlilik Üzerine Yepyeni Bir Oynanış Videosu Geldi

YAZAN Emir Ataç

This is Sparta!

Assassin's Creed: Odyssey'nin yönetmeni Scott Phillips, bugün IGN'e özel bir oynanış videosu yayınladı. Phillips'in seçtiği bir görevin, başlangıcından sonuna kadar oynanışını izleyebileceğiniz bu video, Assassin's Creed: Odyssey'deki gizlilik ve rol yapma öğelerini merak eden okuyucularımız için doyurucu sayılabilecek nitelikte.

Oyunun ana kahramanı Spartalı Alexios'un, tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat ile karşılaşmasıyla başlıyoruz videoya. Tahmin edebileceğiniz gibi, tanışmanın hemen ardından Hipokrat yardımımızı istiyor. Böylece görevimizi alarak, yola çıkıyoruz.

Jade Raymond: ‘Assassin’s Creed’in Başarısı Beni Şaşırtıyor’

Oyunda birbirinden farklı oynanış deneyimleri sunabilmek için tasarlanan avcı, savaşçı ve suikastçi isimlerine sahip üç adet yetenek ağacı bulunmakta. Ancak bunlardan sadece tek bir tanesine odaklanmak zorunda değiliz çünkü oyun harcadığımız yetenek puanlarını kaybetmeden, yetenek ağacını dilediğimiz kadar ve dilediğimiz kere sıfırlama şansı verecek bizlere. Kısacası değişik durumlara göre, değişik stratejiler belirlemekte tamamen özgür olacağız. Phillips ise bu videoda bizlere oyunun gizlilik mekaniklerini göstermek istemiş. Bu nedenle kendisi, görevi tamamlamak için suikastçi yeteneklerine odaklanmayı tercih ediyor.

Assassin's Creed: Origins ile seriye iyiden iyiye giren rol yapma öğeleri, bu oyunda da fazlasıyla mevcut. Oyunun yönetmeni, yapacağımız seçimlerin çok büyük önemi olacağını belirtiyor. Zira bu seçimler sadece içinde bulunduğumuz görevlere değil, genel olarak oyunun akışına etki edecek.

Assassin's Creed: Origins ile özgüvenini geri kazanıp takipçilerinin de gönlünü alan serinin son oyunu Assassin's Creed: Odyssey 5 Ekim'de geliyor. Oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.