Nintendo, Switch İçin Online Servisini Yakında Başlatıyor

YAZAN Eser Güven

Sonunda

Nintendo, Switch için uzun zamandır beklenen online servis için nihayet bir tarih verdi! Buna göre Switch sahipleri servisle birlikte sunulacak cazip özelliklere ulaşmak için çok da fazla beklemeyecekler çünkü bu servis Eylül ayının ikinci yarısında devreye girmiş olacak.

Bu servisle neler mi geliyor, hemen onu da sayalım:

Online Oyun: Mario Tennis Aces, Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2, ARMS vs gibi uyumlu oyunlarda online oyun imkanı, böylece dünyanın dört bir yanından oyuncular ile birlikte veya karşı karşıya oynayabileceksiniz

NES: Klasik NES oyunlarını oynama imkanı! Başlangıçta servis açılışını 20 oyunla yapacak ama katalog gittikçe genişleyecek. Üstelik bu oyunlarda online desteği de bulunacak. İlk etapta sunulacak oyunlar arasında Donkey Kong, Mario Bros., Balloon Fight, The Legend of Zelda gibi en ünlü klasikler yer alıyor.

Bulut Yedekleme: Oyun kayıtlarınızı bulut sunucularında tutabilecek, böylece kayıtlarınıza sistem değiştirseniz bile ulaşabileceksiniz.

Mobil Uygulama: Yardımcı akıllı telefon uygulaması ile Splatoon 2 gibi uyumlu oyunlarda online deneyiminiz daha da gelişecek.

Sistemin fiyatları aylık 4$, üç aylık 8$ ve 12 aylık 20$ olarak belirlenmiş. 8 kişiye kadar destekleyen aile paketi ise yıllık 35 dolar. Lira karşılığını yazmaya gerek görmedim çünkü gelecek aya kadar ne olur bilinmez.

İLGİLİ BÖLÜMLER