YAZAN Emir Ataç

Goofy.

2016 yılının son ayında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkan Steep'in Nintendo Switch'e de konuk olması uzun zamandır bekleniyordu. Hatta Steep, Switch için duyurulan ilk oyunlardan biriydi. Zira oyunun videosu Nintendo'nun Switch için düzenlediği lansmanda gösterilmişti. O günün üzerinden neredeyse iki yıl geçmiş olmasına rağmen ne Nintendo'dan, ne de Ubisoft'tan konuyla ilgili herhangi bir ses çıkmamıştı, ta ki bugüne kadar.

Ubisoft'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Steep'i Switch'e uyarlama çalışmalarına son verilmiş. İşin ilginç yanı ise, Ubisoft'un bu durumu resmi bir açıklama ile duyurmak yerine takipçilerinden birinin sorusuna cevap vererek yapmış olması oldu. Neticede Steep, Switch'e çıkmayacak.

Ubisoft'un Spor Oyunu Steep'in Olimpiyat Genişleme Paketi Duyuruldu

Ubisoft'un bu kararının arkasındaki gerekçe ise, Steep için geçtiğimiz aylarda duyurdukları Live Activities Seasons adındaki oyuniçi etkinliklere odaklanmak istiyor olmalarıymış. Gerçek bir snowboard tutkunu olarak Steep'den beklentilerim yüksekti aslında ama kısa bir süre oynadıktan sonra benim için çekiciliğini kaybetmeye başlamıştı. Belki de sadece snowboard tarafı ile ilgilendiğim içindir ancak bir süre sonra oyuna dönmek için de pek bir neden kalmıyordu zaten. Ubisoft da bu durumun farkında olacak ki, Nisan ayında bahsi geçen bu etkinlikleri başlattı.

Üçer aylık periyodlar halinde düzenlenen bu etkinliklere katılarak çeşitli oyuniçi ekipmanlar kazanabilirsiniz. İlk sezon 29 Haziran'da tamamlanmıştı. Halihazırda sürmekte olan ikinci sezon ise 29 Eylül'e kadar devam edecek. Meraklılarına duyurulur.

İLGİLİ BÖLÜMLER