Güncellendi: Yoksa Ufukta Sürpriz Bir Battlefield V Betası Mı Var?

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Güncellendi...

GÜNCELLEME: EA DICE'ın resmi hesabından yapılan paylaşımda 14 Ağustos'tan itibaren bir kez daha kapalı alfa oynatılacağı açıklandı. Açık beta umutları da başka bahara kaldı ne yazık ki.

Battlefield V'in kapalı alfasını oynamış ve bir hayli keyif almıştım. Hatta bu ayki Oyungezer Dergisi'nde de sayfalarca ve detaylı bir şekilde oyun hakkında konuştum sevgili Oyungezerler. Normalde eylül ayında başlaması gereken açık betaya daha erkenden kavuşma ihtimalimiz var ve hatta bu gelecek hafta bile olabilir.

Origin'in mağazasında yapılan bir hatada oyunun 13 Ağustos'ta indirmeye açılacağı ve 14 Ağustos'ta da çıkış yapacağı yazdı. Bu hata çabucak giderildi tabii ancak oyuncular bunu bir açık beta olabilir mi diye yorumlamadan edemedi. Neticede durduk yere neden 14 Ağustos yazılsın ki değil mi? Tabii EA Games'in topluluk yönetmedeki beceriksizliği ve en olmayacak, en basit hataları olabilecek en büyük olaylarda bile yaptığını düşünürsek bu tip bir hata da bir hayli mümkü gözüküyor.

Bununla birlikte BF V'in resmi Twitter hesabından paylaşılan bir Tweet de oyunculara ayrı bir umut verdi. Prophet_On_Fire isimli bir kullanıcı Twitter üzerinden "Hayatımda biraz daha #BFV olsa hiç de fena olmazdı. Bu harika insanlarla biraz daha BFV oynamak isterdim." mesajını paylaştı. Battlefield V'in resmi hesabıysa "Eğer bir şeyi gerçekten çok istersen ve dilersen..." mesajıyla bu dileğe yanıt verdi.

Yani şimdi bu iki olay üst üste gelince insan ister istemez bir "Hmmmmm" diyor. Hmmmm, hadi bakalım.