YAZAN Yasin Madyb İlgün

Bunu da 18+ yapmayacaksınız da hangi filmi yapacaksınız?

 Venom gibi muhteşem ve bir o kadar da acımasız bir karaktere 18+ yakışır diye düşünüyor ve umuyordum. Zaten genel kanı da bu yöndeydi, neticede Venom bu arkadaş... Tamam çizgi dizilerde vb. daha iyi huylu gösterilmesine çok da laf edemeyiz tabii, ancak beyaz perde tam da Venom'un özgürce katliam yapması için idealdi.

Variety'de çıkan haberlere göre Sony, filmin 18+ olması için değil 13+ olması için uğraşıyormuş. Sony'nin daha önce 18+ bir filme imza atmadığını düşünürsek aslında çok da şaşırmamamız gerekli, ancak insan bazen sadece kendi kendine bile büyük beklentilere girebiliyor. Aslında Sony 13+ ve 18+'nın sınırları arasında ince bir çizgi yakalamaya çalışıyor denilmiş, ancak bu iki yaş grubu için hazırlanan yapımların arasındaki farklar da biraz bariz sevgili Oyungezerler. Yani Sony biraz daha kaliteden ziyade paranın derdine düşmüş desek yalan olmaz sanırım.

Sony'nin bu hamleyi gelecekteki potansiyel Venom ve Spider-Man hikayeleri için yaptığı da verilen detaylar arasında yer alıyor. Venom'un sınırları aşması durumunda iki karakterin hikayelerini ve MCU bağlantılarını oluşturmanın zora gireceği iddia edilmiş. 

Spider-Man'in spin-off filmleri arasında Morbius, Silk ve Silver Sable and Black Cat için de çalışmalar devam ediyor.

Venom, Türkiye'de 5 Ekim'de vizyona girecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER