DC Popüler Kahramanlarından Birini Öldürecek

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Amaaaaan, ölse de geri gelir zaten...

 Çizgi roman dünyasında ölümleri çok da ciddiye almamak gerekli, ama biz yine de haberimizi vermiş olalım. DC Nation'ın dördüncü sayısında popüler kahramanlarımızdan bir tanesi hayata veda edecekmiş. Şimdi daha önce ölüp geri dönenleri saymaya kalksam buradan Kripton'a yol olur, o sebeple o olaya hiç girmiyorum sevgili Oyungezerler.

Aşağıdaki kapakta da görebileceğiniz üzere ölme ihtimali olan altı kahramanımız var. Robin (Damian Wayne), Harley Quinn, Cyborg, Green Lantern (Kyle Rayner), Arsenal (Roy Harper) veya Booster Gold gidici. Tabii popüler dediysek en popülerleri demedik. Bu arada Harley Quinn kahraman değil ki diyecekler için hikaye kahramanı diyelim. Zira Harley de çizgi romanlarda bazen insancıl yanlarını bulan biri olabiliyor.

dcdies

Kimin öleceğini tahmin etmek zor, ancak ölüp de bir şekilde dönmeyen bir tane bile karakter aklıma gelmiyor. "Çizgi roman bilimi" bir şekilde bunu açıklamayı da başarıyor zaten, tabii yersek...

Hatta artık çizgi romanları da geçtim Hollywood'a bir süredir yön veren süper kahraman filmlerinde bile ölüler ölü kalmıyor. Quicksilver dışında ölen bile geri geliyor bir şekilde. Gerçi yalan olmasın Havok da geri gelecek fırsatı bulamadı. Tabii söz konusu MCU'ysa Thanos'un şık şıkını ayrı tutuyorum. O kadar büyük bir kıyım olmayacağını hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki bu gibi durumlar bu tip hikayelerde kahramanlarımız için endişe etmemizi engelliyor, hikayenin dramatik yönü alabildiğine zayıflıyor. Kusuruma bakmayın, biraz dolmuşum sanırım. 

Ölen kim olacak dersiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER