Jagged Alliance: Rage! Duyuruldu, İlk Ekran Görüntüleri Burada

YAZAN Eser Güven

Eski dost

Nihayet yeni Jagged Alliance oyunu duyuruldu! Cliffhanger Productions ve HandyGames'in yaptığı açıklamaya göre Jagged Alliance: Rage! içerisinde bolca macera unsuru taşıyan, son derece derin bir sıra tabanlı taktiksel oynanış sunacakmış. Jagged Alliance'ın haklarını 2015 yılında THQ Nordic'in aldığını hatırlıyor olabilirsiniz ve haklısınız da. HandyGames zaten THQ Nordic bünyesinde yer alıyor, yani ortada değişen bir durum yok.

Bu yeni oyun, ilk Jagged Alliance'ın 20 yıl sonrasında geçecek ve bir nevi spin-off olduğunu söylemek mümkün. Oyun 2 kişilik online co-op desteğine sahip olacak ve oyuncular ister gizlilik, ister kaba kuvvet yoluna başvurabilecekler.

Hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Jagged Alliance serisinin aslında inişli çıkışlı bir grafiği var. 1994 ve 1999 tarihli ilk iki oyunun ardından 2012 yılında Back in Action isimli bir fiyaskoyla karşılaşmıştık. Kötü gidişat 2014 yılındaki Flashback ile devam etmişti ama bakalım Rage! serinin şanssızlığını kırıp eski günlerine döndürmeyi başarabilecek mi?

Oyunun fragmanını ve ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz, dilerseniz resmi web sayfasını ve Steam mağaza sayfasını ziyaret edebillirsiniz. Jagged Alliance: Rage!'in çıkış tarihi bu sonbahar olarak belirlenmiş ama kesin tarih henüz belli değil.

İLGİLİ BÖLÜMLER