Netflix'te İzleyebileceğiniz Lokum Gibi 10 Anime

YAZAN Nursema Emre

Animecilik virüsü yayılsın!

Yaz tatilinin ortalarına geldiğimiz şu günlerde dizi ya da film izlemekten sıkılmış; ya da Netflix'teki tüm izlenecek şeylerin kökünü kurutmuş olablirsiniz. Birazcık değişikliğe ne dersiniz? 

Her ne kadar Netflix'in elinden çıkmış yapımları genel olarak beğenmesem de "adamlar yapmış yahu" dedirtecek bazı animeler de yok değil. Bu arada söylemeliyim ki tavsiyelerimizden bazıları Netflix'in orijinal yapımı değil. Kemerlerinizi bağlayın, Netflix'in anime diyarlarına yolculuğumuzdaki en izlenesi 10 animeyi karşınıza getirdik.  

> One-Punch Man'in İkinci Sezonu İçin Tarih Verildi

Ghost Of Tsushima Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Violet Evergarden (Netflix Orijinal) 

İlk olarak bir drama animesiyle listemizi başlatıyoruz. Her bölümü ilmek ilmek dram işlenmiş ve kalite kokan Violet Evergarden, asker olup insanların emirlerini yerine getirmekten başka hiçbir şey bilmeyen bir genç kızın savaş bittikten sonraki hikayesini anlatıyor. Gerek çizimleriyle gerek konseptiyle sizi aşkın ve sevginin naif olduğu yıllara götürecek bu anime, dramasevenler için izlenmesi gerekenlerden. Tek sıkıntıysa eski dönemlerde geçtiği için 15-16'lık kızların animede evleniyor olması. Buna rağmen ara ara gözlerinizin dolduğunu hissedebilirsiniz. 

Aggretsuko (Netflix Orijinal) 

Plaza hayatını merak mı ediyorsunuz? Aggretsuko tam da size göre. Plazada çalışan beyaz yakalıların hayatını mizahi bir dille işleyen Aggretsuko, anime sevmeyen birisi tarafından bile izlenebilir. Ana karakterimiz Retsuko'nun en büyük hobilerinden birisi mesai sonrası delicesine metal karaokesi yapmak. 

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Geldik şimdi animelerin şahına. Anime izleyen herkesin en az bir kez yolunun düştüğü FMAB, romantik komedi seven insanı bile imana getirebilecek bir animedir. Beni ağlatabilen nadir animelerden olma özelliği taşıyan Fullmetal Alchemist: Brotherhood; ilk çıkan animenin aksine mangasına daha sadık. Kardeşiniz varsa ve kendisiyle aranız sık sık limoni oluyorsa mısırınızla birlikte başına oturun. Eminim kardeşinizle bağınız güçlenecektir. 

One Punch Man

Türkçe'ye 'Tek Atan Adam' olarak çevrilen One Punch Man, isminin hakkını veriyor. Dünya hatta galaksi üzerindeki tüm düşmanlarını tek yumrukla alt edebilen Saitama, fazla protein kullanmaktan saçlarını kaybetmiş bir süper kahraman. Bol bol aksiyon ve komedi unsurlarını bir araya getiren Saitama'nın gücünün sırrını öğrenmek için bile kesinlikle izlemelisiniz. 

B: The Beginning (Netflix Orijinal) 

Olay örüntüsü konusunda aşmış olsa da zaman zaman fazla gizemli oluşundan dolayı kimi zaman sizi "Bu neydi şimdi?" sorusuna itebilecek bir anime. "B" olarak anılan cinayetlerin başladığı andan itibaren dahi dedektif Keith Flick devreye girer. Seri katilimiz Killer B, cinayetlerin kol gezdiği bir şehirde elbette tek suçlu değildir. Bir Death Note olmasa da sizi akıl ve cinayet oyunlarına sürükleyecek bu animeye puanım 10 üzerinde 7... Tabi çok daha iyi bir iş çıkartılabilir olsa da izlemeye değer.