YAZAN Yasin Madyb İlgün

Ama erken erişime katılmak için 20 dolar peşin...

 Polonya merkezli oyun geliştiricisi Techland'in zombi, hayatta kalma ve parkur oyunu Dying Light son yıllarda en keyif alarak oynadığım yapımlardan biri. Bununla birlikte her yapım gibi Dying Light'ın da Battle Royale tufanına kapılması biraz düşündürücü efendim.

Oyuncularla arası bir hayli iyi olan Techland, parçalı bulutlu bir açıklamayla oyunun Battle Royale modu Bad Blood'ın ücretsiz olacağını duyurdu. Peki parçalı bulutlu kısmı nerede diyorsanız Steam Erken Erişim tarafında diyeyim sevgili Oyungezerler. Dying Light: Bad Blood'ın erken erişim sürecini oynamak istiyorsanız 20 doları çıkarıp vermeniz gerekiyor. Bad Blood, bundan birkaç ay sonra tam çıkışını yaptığındaysa (konsollara da çıkacak) mod ücretsiz hale gelecek.

Tabii ki erken erişime dahil olan oyuncular bu mod için ekstra eşyalara, kıyafetlere ve oyun içi para birimine sahip olacak. Ancak değer mi? Bu kısmını sizlere bırakıyorum. Dying Light: Bad Blood modunda 11 oyuncuya karşı ve yapay zekanın yönettiği zombilere karşı hayatta kalma savaşı veriyor, son ayakta kalan olmaya çalışıyor ve bunu yaparken de kan örnekleri toplamak için uğşraıp duruyoruz.

Hatta IGN'de paylaşılan oynanış videosuna bir göz atarak modu detaylıca gözlemleyebilirsiniz, hemen aşağıda.

Erken erişim süreci boyunca oyuna yeni haritalar, silahlar ve kozmetik eşyalar da eklenecekmiş. Bad Blood'un ilk test aşaması 25-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Bir sonrakiyse 1-2 Eylül tarihlerinde olacak. Bu testlere dahil olmak istiyorsanız 22 Ağustos'a kadar Dying Light'ın resmi sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz Oyungezerler.