YAZAN Ayşegül Sürücü

Bu zorluk moduyla ölmeyiz, füze atsaydınız bari.

Numantian Games, gerçek zamanlı strateji oyunu They Are Billions’un tek oyunculu hikaye modunu halen geliştirirken bir yandan da hayatta kalma moduna yeni güncellemeler getiriyor. Post-apokaliptik dünyada zombi istilasına karşı mücadele verdiğimiz oyunda, bu hafta çıkartılan yamada yeni bir zombi düşmanımız var, hem de biraz devasa birisi. Önceden haberimiz olsun da hazır olduğumuz anda dalabilelim diye Enfekte Dev (Infected Giant), mini haritada büyük bir şekilde işaretlenmiş olarak bizi bekliyor. Bu işaretleme, ordularımız ve birimlerimiz henüz hazır değilken dev düşmanımızın olduğu yere doğru haritayı genişletmeyelim diye güzel bir ipucu olmuş.

Oyunu yeni veya kolay modda oynayanlar hemen endişelenmesin, bu Infected Giant sınıfı sadece “Challenging” modunda devreye giriyor.

Yeni düşmanımızın dışında, yayınlanan yamada bir de yeni bir zorluk modu var: Nightmare. Kabus gibi üzerimize çökecek zorluk modu tamemen oyunda uzmanlaşanlar için ideal. Nightmare modu, haritaya ek üç dev ve %30 daha fazla zombi konumlandırıyor.

They Are Billions bu yeniliklerle sürümünü 0.9’a yükseltti. Oyunun Steam’de halen Erken Erişim ile yer aldığını da hatırlatalım.

İLGİLİ BÖLÜMLER