Rainbow Six Siege'in Yeni Sezonu Hakkında Ortaya Çıkan Tüm Detaylar

YAZAN Nursema Emre

Esra Hanım, Rainbow Six'ten elektirik almaya başladım.

Önceki yazımızda Rainbow Six Siege'in yeni sezonunda göreceğimiz "sıradaki operatörlerin kim olacağı", "Hereford Base'in yeniden düzenlenmesi" gibi konulardan sizlere bahsetmiştik.

Paris Major'de ortaya çıkan detaylar, oyuna yeni gelen operatörler Maverick, Clash ve Hereford Base'in yeni görünümüyle ilgili bizleri bilgilendirdi. Bu açıklamalarla birlikte Reddit'te ortaya çıkan yeni operatörün 'Nomad' olacağına dair söylentiler de çürütüldü.

Şimdi gelelim operatörlere... İlk operatörümüz sarışın, yağız, Amerikalı bir delikanlı olan Maverick. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi bir atak operatörü. Maverick, silahındaki elektiriği vererek en gelişmiş duvarları bile yakıp kül edebiliyor.

Bir diğer operatör (savunma) Clash, kalkanlarla donatılmış. Kendisini özel kılan şeyse kalkanının Maverick'tekine benzer olarak elektirikle çevrili olması. Böylece yakın hasarlara karşı kendisini savunabiliyor. Oyuna yeni başlamış ve savunmacı oynamak isteyen oyuncular için 'Clash' iyi bir seçenek olabilir. 

Rainbow Six Siege Tamamen Türkçe Oluyor!

Rainbow Six Siege'in Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Siege, yeni sezonuyla birlikte '40' (yapar!) oynanabilir karaktere sahip olacak. Nitekim Rainbow Six'e başlamak istiyorsanız önünüzde birçok karakter seçeneği var. Rainbow Six'in yeni sezonu Grim Sky'a bugün itibariyle (20 Ağustos) deneme serverlarından ulaşılabiliyor. Ubisoft yeni sezonun çıkış ayını Eylül olarak belirlemiş olsa da 'tam tarih' henüz belli olmamakla birlikte önceki sezonların çıkış tarihine bakacak olursak tam çıkış vaktinin 3 ya da 4 Eylül olabileceğini söyleyebiliriz.