This War of Mine, Prison Architect ve Daha Bir Sürü Bağımsız Yapım Nintendo Switch'e Geliyor!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Nintendo bağımsız yapımlar konusunda açtı ağzını yumdu gözünü, doyurdu oyuncuyu!

 Nintendo Switch sahiplerine güzel müjdelerimiz var. Nintendo'nun bağımsız yapımlar için hazırladığı video bir sürü güzel haberi beraberinde getirdi. Prison Architect, This War of Mine, Windjammers gibi harika yapımlar Switch için de geliyorlar. Özellikle This War of Mine tam da Switch'te oynamalık oyunlardan biri diyebilirim (tabii Joy Con'lar renkli olmasın). 

Switch'e gelecek bağımsız oyunlarla ilgili 22 dakikalık bir video paylaşan Nintendo, Morphies Law isimli oldukça keyifli duran bir oyunun eShop'ta satışa sunulduğunu duyurdu. Bu oyuna ek olarak Bad North isimli bir strateji oyunu da eş zamanlı olarak çıkış yaptı. Bad North'un Steam'de ne zaman çıkış yapacağı ise belirsizliğini koruyor. Switch bu tarafta biraz agresif bir yol izliyor bile diyebiliriz.

Bunlara ek olarak Prison Architect de ha çıktı ha çıkacak, bugün içinde bizlerle olacak. Gerçi bu oyun için klavye-fare ikilisi daha ideal dursa da Switch'te kendisini nasıl oynatacağını da merak etmiyor değiliz. Moonlighter da bu sonbaharda Switch için çıkış yapacak.

90'lı yılların çocukları için bir klasik olan Windjammers da 23 Ekim'de ilk defa Switch'te de oynanabilir olacak.

Merakla beklediğimiz ve bu oyunlar arasında en çok ışıldayan (tabii bence) yapım olan This War of Mine ise Kasım 2018'de Switch oyuncularıyla buluşacak. Monster Boy and the Cursed Kingdom da 6 Kasım'da Switch'e gelecek. Everspace ise Aralık 2018'de el konsoluna çıkışını yapacak.

Steam'de çıkış yaptığı dönemde yok satan, mobil cihazlardan konsollara kadar her yerde karşımıza çıkan Terraria da 2019'da Switch'e gelecek. Buna ek olarak Night Call ve Slay The Spire da 2019 takvimine eklenmiş durumda.