Sea of Thieves Forsaken Shores'un Çıkış Tarihi Açıklandı - Gamescom 2018

YAZAN Ayşegül Sürücü

Denizlerin gözüpek korsanlarına ufukta güncelleme göründü...

Rare, Sea of Thieves'in yeni genişleme paketi olan Forsaken Shores'u 19 Eylül'de yayınlayacağını duyurdu. The Hungering Deep ve Cursed Sails genişleme paketlerinden sonra, Forsaken Shores senenin üçüncü ve son genişleme paketi olarak karşımıza çıkacak. 19 Eylül'ün de dünyada "Korsan Gibi Konuşma Günü" olduğunu not düşelim. Rare, günün anlam ve önemine ithafen tarihi güzel planlamış.

Gamescom 2018 kapsamındaki Microsoft Xbox oturumunda Rare geliştiricileri Sea of Thieves için gelecek güncellemenin bize "Devil's Roar" adında yeni bir volkanik dünyanın kapılarını açacağını anlattı. Güncelleme ile birlikte oynayacağımız yeni adada patlayıp duran gayzerler, yer sarsıntıları, heyelanlar ve kıyılarında ölümcül derecede kaynar sularla karşılaşacağız. Bu kadar kaynar suya daha dayanıklı bir gemi de gerekeceğinden Rare bu ihtiyacı karşılamak üzere yeni bir gemiyi de kullanımımıza sunacak. 

 

Sadece yeni bir ada ve gemi değil, bazı özellikler de Forsaken Shores'un beraberinde geliyor. "Cargo Runs" ile kıymetli malzemelerin ticaretini gerçekleştirebileceğiz. Örneğin, rom veya kıymetli kumaşları taşırken olur da kumaşlar ıslanırsa ederinin daha altına bir değerle satım yapmak durumunda kalacağız. Rom şişelerini de kırmadan bir yerden bir yere taşımamız gerekecek. Satılacak bitkilerin de suya ihtiyacı olacağından asla susuz bırakmamamız lazım. 

Bir diğer özellik olan "Reaper's Mark Flag" ise haritada diğer oyunculara yerimizi açık edecek. 

Bu yeni güncelleme yoldayken, Rare tüm güncellemelerin henüz bitmediğini, ufukta daha birkaç tane daha güncelleme paketini olabileceğini de not düşerek duyurusunu tamamladı. Artık önümüzdeki aylarda yenilikleri geliştiricilerden duyarız.