World War Z'den Zombi Sürüsünü Gösteren Yeni Bir Fragman Çıktı

YAZAN Emir Ataç

Devam filminden haber yok.

Öncelikle hemen belirtelim, uzun süredir merakla beklenen devam filmi ile ilgili bir haber değil bu. World War Z filminin çıkışından yaklaşık olarak altı sene sonra gelecek olan oyun versiyonu ile ilgili bu haberimiz. Oyunun yapımcısı Saber Interactive, World War Z'nin 2019 yılı içerisinde çıkacağını açıkladı ve yeni de bir fragman yayınladı.

Filmlerden uyarlanan oyunların genellikle iyi çıkmadığı bir gerçek. Ancak oyunun, filmden yaklaşık altı sene sonra gelecek olması acele ile yapılmış, filmin ekmeğini yemeye çalışan oyunlardan ayırıyor World War Z'yi. Her ne kadar dört kişilik online bir aksiyon oyunu olarak tanıtılmış olsa da, oyunda tek kişilik bir mod da bulunacak. Ayrıca yapımcılar hikaye anlatımının kendileri için çok önemli olduğunu da belirtmişlerdi.

Days Gone ve Overkill's The Walking Dead ile birlikte merakla beklediğim zombi oyunlarından olan World War Z, umarım film uyarlaması oyunların makus talihini paylaşmaz. Yine de hayal kırıklığına hazır olmamız gerektiğine dair bir his de var içimde. World War Z 2019 yılı içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One'a gelecek.