H1Z1'in Just Survive Oyunu Ekim Ayında Kapanıyor

YAZAN Eser Güven

H1Z1 artık tek parça

Belki hatırlarsanız, 2016 yılında popüler oyun H1Z1 iki farklı projeye bölünmüştü. Bunlardan biri daha sonra battle royale oyunu H1Z1 adını alacak olan H1Z1: King of the Kill, diğeri ise ismi Just Survive olarak değişecek olan H1Z1: Just Survive'dı.

İşte bunlardan hayatta kalma odaklı olan Just Survive, Ekim ayında kapılarını tamamen kapatıyor sevgili Oyungezerler.

Oyunun geliştiricisi Daybreak Steam'de yaptığı açıklamayla Just Survive'ın 24 Ekim'de sonlanacağını, bu yüzden de tüm Steam satın alımlarının ve oyun içi ticaretlerin devre dışı bırakıldığını duyurdu. "Oyunumuzun sadık oyuncu kitlesi geleceğe dair fikirlerle dolu olsa da oyunun sahip olduğu oyuncu sayısının azlığı yüzünden artık oyunu idame ettirebilecek durumda değiliz" şeklinde özetlenebilecek bir açıklama yapan Daybreak büyük ihtimalle H1Z1'in PlayStation 4'te elde ettiği başarının ardından kendisini tamamen projenin o yönüne odaklamak istiyor gibi görünüyor.

Daybreak oyunun PS4'teki açık betasını ilk ayda 10 milyondan fazla kişinin oynadığını açıklamıştı. PlayStation 4'te PUBG'nin bulunmayışı H1Z1'e gösterilen ilginin başlıca sebeplerinden biri olarak görülüyor. Yani bu noktada Daybreak eline geçen bu fırsatı kaçırmak istemiyor olsa gerek ve kaynaklarını bölmektense sadece H1Z1'e odaklanmak kendileri için gayet de mantıklı olabilir.

İLGİLİ BÖLÜMLER