YAZAN Eser Güven

O birrrrrr, O-ni-mus-ha!

Capcom az önce sürpriz bir duyuruyla karşımıza çıktı ve 2001 tarihli PS2 klasiklerinden Onimusha: Warlords'un Remaster versiyonunun geliştirilmekte olduğunu duyurdu! Oyun PC, PS4, Xbox One ve Switch için 15 Ocak 2019'da yayınlanacak. Acaba bu yeni bir Onimusha'nın da işareti olabilir mi, ne dersiniz Oyungezerler?

Bu Remaster versiyon elbette HD grafiklere sahip olacak ve tüm görseller elden geçirilmiş olacak. Ayrıca oyunun klasik 4:3 ekran oranına ek olarak geniş ekran desteği de sunulacak. Oyun içinde dilediğimiz an 4:3 ve 16:9 arasında geçiş yapabileceğiz.

Orijinal oyunun aksine Kolay Mod daha baştan mevcut olacak, bu sayede Onimusha'yı tanımayan yeni oyuncular oyuna ısınmaları hedefleniyor olsa gerek. Ayrıca oyunda analog kol desteği de olacak, bu sayede etrafta dolaşmanın çok daha rahat olacağı kesin.

Samuray Samanosuke Akechi ve ninja Kade'nin hikayesini anlatan oyunda prenses Yuki'yi iblis ordusunun eslinden kurtarmaya çalışacağız. Bu kült oyunun yenilenmiş halde yayınlanacak olması gerçekten de çok sevindirici bir gelişme. Capcom gerçekten de "yeniden yapımlara ağırlık veriyoruz" derken şaka yapmıyormuş :)