Sam Leaderboard Tedx

Ağustos Ayında Çıkmış Bomba Oyunlar

YAZAN Cengizhan Kervancı

Bir sürü büyük bütçli yapım!

Ağustos ayını geride bırakmamıza sayılı günler kala bu ay bir sürü AAA oyun ile tanıştık. Bunların bazılarının çıkışı ertelense bile kalanlar bize bir hayli yetecek gibi. Çıkan oyunlar arasından en bombalarını sizin için listeledik.

We Happy Few  10 Ağustos  PC / PS4 / XB1
 

We Happy Few Nazi Almanya’sının İkinci Dünya Savaşı’nı kazandığı ve Birleşik Krallığı işgal ettiği alternatif bir geleceği konu alıyor. Biz de yaptıkları korkunç bir eylemin sonuçlarıyla yaşamaktansa, Joy adı verilen bir uyuşturucuyla kafalarını bulandırmayı tercih eden bir kasabanın üç farklı sakinini kontrol edeceğiz. Fakat emin olun ki; bu dünyada Joy kullanmayıp, hayata olduğu gibi bakanlar, gördüklerini asla unutamamakta. Zira Joy'u kullanmayı kesenler, kasabanın gerçek yüzünü görmekte. Ve bu gerçek yüz oldukça mide bulandırıcı anılara bulanmış hâlde.

Phantom Doctrine – 14 Ağustos - PC / PS4 / XB1

Soğuk savaş döneminde geçen, casusluk dolu, taktiksel bir oyun. Oyunda askerleri değil bir grup ajanı yönetiyoruz. Phantom Doctrine'de casuslarınız ele geçirilebilir, beyinleri yıkanabilir ve siz belki de yönetiminizdeki casusun karşı tarafın adamı olduğunu anlamayacaksınız bile. Bu yöntemleri tabii siz de düşmanlarınıza uygulamaktan çekinmeyin. Yani kısaca oyunu tanımlayacak olursak, X-COM'un soğuk savaş dönemi. 

State of Mind - 15 Ağustos - PC / XB1 / PS4

State of Mind, kaynak eksikliği, kirlenmiş hava ve sudan kaynaklanan hastalıklar, artan suç ve savaş ortamında robotların insanların yerini aldığı bir atmosferde geçiyor. Bazı şirketler ise bu hastalıkları iyileştirme ve ileri düzey teknoloji vaadi veriyorlar. Ancak, bu atmosfere karşı çıkan bazı kişiler var ve bunlardan biri biziz, Richard Nolan. (Ayrıca oyuna yakın zamanda Türkçe alt yazı desteği ekleneceğini de hatırlatalım.)

Overcooked 2 - 7 Ağustos - PC / PS4 / XB1 / Switch

Dünyayı kurtarmak için yeniden tavaların başına geçiyoruz. Bu sefer başımızdan uzaklaştırmamız gereken bela zombiler. Zombilerin açlığını bitirmek için mutfağa dönüp bolca yemek yapmalıyız. Artık bu yemekleri fırlatabilme özelliği oyuna ekstra bir heyecan katmış doğrusu. Arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz eğlenceli bir yapım arıyorsanız deneyebilirsiniz.

World of Warcraft: Battle for Azeroth -14 Ağustos - PC

World of Warcraft hayranlarının merakla beklediği genişleme paketi bu ay yüreklere su serpen yapımlardan birisi oldu. Kul Tiras ve Zanadalar adında iki yeni ada, Void Elves, Lightforged Draenei ve Dark Iron Dwarves Alliance'a, Nightborne, Highmountain Tauren ve Zandalari Trolls ise Horde sınıfına katılan yeni ırklar. Yeni raid ve dungeonlar, yenilenmiş pvp sistemi ile dolu dolu bir genişleme paketi bizlerle.

Far Cry 5 DLC - Dead Living Zombies - 28 Ağustos - PC / PS4 / XB1

Far Cry 5’e çıkan son eklenti paketi zombilerle bizi baş başa bırakıyor. İsterseniz hem tek başınıza, isterseniz arkadaşarınızla takım olup oynayabilirsiniz. 7 adet heyecan dolu, sinematik senaryoda dalga dalga gelen aç zombiler gayet zorlayıcı oluyorlar. Şimdiden kolaylıklar.

İLGİLİ BÖLÜMLER