YAZAN Yasin Madyb İlgün

Red Dead Redemption 2'ye rakip olmaması BF V için iyi oldu.

 EA DICE'tan resmi bir açıklama geldi ve Battlefiled V'in çıkış tarihinin değiştiği duyuruldu. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen oyun 20 Kasım 2018'de çıkış yapacak. Yetkililer bu kararı kapalı alfa sürümlerinden ve gamescom 2018'den elde ettikleri veriler ışığında almışlar. 

BF V, hem E3'te hem de gamescom'da en iyi çok oyunculu yapım ödüllerini almıştı (tabii fuarda gösterilen oyunlar arasında sadece). Oyunun açık betasına 6 Eylül'de kavuşacağız ve bu noktada bir değişiklik yok. Açık beta hakkında detaylı bilgiler edinmek için bu haberimizi okuyabilirsiniz sevgili Oyungezerler.

Açıkçası Rockstar'ın tüm endamıyla bir oyun çıkaracağı dönemde -hele ki bu oyun Red Dead Redemption 2 gibi neredeyse her oyuncunun büyük bir heyecanla beklediği bir yapımken- onunla oyuncu kavgası yapmak da çok akıllı bir strateji değildi. RDR 2 her ne kadar PC'ye çıkmayacak olsa da konsolları domine edeceğini tahmin etmek güç değil.

Battlefiled V'in gamescom 2018'de duyurulan NVIDIA RTX teknolojisini destekleyen 21 oyundan biri olduğunu da hatırlatmış olayım. 

Oyunu, Türk Telekom faturanıza 12 ay taksit ile, Playstore'dan satın alabilirsiniz.