YAZAN Cengizhan Kervancı

2 yeni silah ile birlikte yeni mod zevkli gözüküyor.

Fortnite, 5.30 güncellemesiyle yeni içeriklere kavuştu. Güncelleme oyuna iki özel eşya ve sınırlı süreli iki oyun modu getiriyor.

Oyunculara düşme hasarı almadan uzak mesafelere atlama imkânı veren Şok Dalgası Bombası, rakip oyuncuların dengesini bozup onları avlamaya da yarıyor. Bombanın şok dalgası o kadar güçlü ki, rakiplere karşı kullanıldığında onları savurup duvarların içinden geçmelerine neden olabiliyor.

Eklenen bir diğer eşya ise Pratik Yırtık. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde kaldırılan Yırtıklar artık bir küre içine toplandı. Yeni eşya ile birlikte artık bu yırtıkları dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz. 

Yeni eklenen 50v50 Som Altın modu yalnızca en becerikli oyuncuların hayatta kalabileceği bir ortam sunuyor. Bu sınırlı süreli modda tüm eşyalar sarı renkli, yani efsanevi sınıfta. Bu modda hedefimiz belli bir puana ulaşmak. Herkesi öldürmek değil.

Skorun Zaferi modunda Elma veya Mantar kullanmak 10, Cephane Kutusu açmak 25, Lama ve Hazine Sandığı açmak 50, Mühimmat Desteği açmak 100 puan kazandırıyor. Elbette avlanan her rakip için de 100 puan kazanılıyor. Ayrıca haritadaki Bronz, Gümüş ve Altın paralar da oyunculara sırasıyla 30, 50 ve 100 puan veriyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER