Söylenti: Netflix'ten Şimdi De Diablo Dizisi Geliyor!

YAZAN Eser Güven

Olur, olur, gayet de güzel olur

The Witcher ve Castlevania'nın ardından Netflix şimdi de Diablo'nun peşine düştü desem ne dersiniz? Şimdilik bu haber yalnızca bir söylentiden ibaret ama Castlevania animasyon dizisinin başarısını düşününce Netflix'in yeni video oyun uyarlamalarına da talip olacağını zaten düşünüyorduk. Diablo da bunun için gayet süper bir seçim olur, değil mi?

Revenge of the Fans sitesinin haberine göre Netflix ve Blizzard işbirliğiyle hazırlanacak olan Diablo dizisinin yazarı da belli olmuş: Hellboy'un yazarı Andrew Cosby. Eğer bu söylenti doğru çıkarsa Diablo hayranları yaşadı demektir. Hal böyle olunca da aklıma ister istemez Blizzard topluluk yöneticisi Brandy Camel'ın "birden çok Diablo projemiz var" sözleri geliyor. Biz bu projeleri hep oyun olarak düşünmüştük ama dizi de basbayağı bu projelerden biri olabilir.

BlizzCon'a çok fazla bir zaman kalmadı (iki aycık) ve bu söylenti doğru çıkarsa BlizzCon'da ilk detayları paylaşacaklarını düşünüyorum. World of Warcraft filminden sonra Diablo dizisi, neden olmasın? Şu an aklımdaki tek soru bunun gerçek oyuncularla çekilen The Witcher gibi bir dizi mi, yoksa Castlevania gibi animasyon dizisi mi olmasının planlandığı. Sanki ikincisi daha olası gibime geliyor ama yanılıyorsam da hiç fena olmaz.

İLGİLİ BÖLÜMLER