YAZAN Nursema Emre

Bu filmler kaçmaz

2018'in son dönemecine girdiğimiz bu günlerde sizler için yıl sonuna kadar izleyebileceğiniz ve 'geek' kültürünün yakından takip ettiği 15 filmi derledik. Tüm bu filmlerin ortak özelliği bu yıl içerisinde vizyona girecek olmaları, yani seyredebilmek için çok fazla beklememize gerek kalmayacak.

1) The Predator

Vizyon tarihi değişe değişe bir hal olan The Predator nihayet karşımıza çıkmak üzere. 1987 tarihli kült film Predator'ın sonraki devam filmleri beklenen başarıyı yakalayamamıştı, bakalım bu sefer işler değişecek mi? Bu yeni 'Predator' filminin yönetmenliğini Iron Man 3'ten hatırladığımız Shane Black üstleniyor. Film 13 Eylül'de bizlerle olacak.

 

 

2) Venom

Venom, yayınlanan fragmanıyla ve şu ana kadar gelen bilgilerle izleyicileri ikiye bölmüş durumda. Spider-Man'den tamamen arındırılmış hikayesiyle çizgi romana ne kadar sadık kalacağı merak edilen Venom 5 Ekim'de vizyona girecek.

 

 

3) The Girl in the Spider's Web 

Ejderha Dövmeli Kız (Milenyum) serisinin devamı niteliğinde olan ve hayatını kaybeden Stieg Larsson yerine David Lagercrantz tarafından yazılan eser, serinin hayranları tarafından çok da beğenilmemişti. Buna karşın sinema perdesinde ciddi bir kitlesi bulunan serinin yeni filmini 19 Ekim'de izleyebileceğiz.

 

 

4) Alita: Battle Angel

Yönetmen Robert Rodriguez'in ve yapımcı James Cameron'un güçlerini birleştirdiği film, bir mangadan uyarlandı. Distopik bir evrende geçen yapımda Christoph Waltz'ın canlandırdığı doktor, cyborg görüntüsüne sahip genç bir kadının tıpkı insanlar gibi kalbi ve ruhu olduğunu fark ediyor. İsmiyle mangadan uyarlandığını açıkça belli eden film, 21 Aralık 2018'de vizyona girecek.

 

 

5) Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanan 'Karanlık Büyücü' Gellert Grindelwald, kendisini esir tutanlardan kurtulmayı başarır. Büyücü, sonrasında gerçek amacından bihaber olan insanları kendine mürit yapar. Johnny Depp ve Jude Law gibi isimleri bünyesinde barındıran Fantastic Beasts'in ikinci filmini 16 Kasım 2018'de izleyebileceğiz.